Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 31.05.2021 05:00 Publikacja: 31.05.2021 05:00
Foto: Adobestock
Wśród wspomnianych liderów są m.in. były dyrektor Facebooka Brian Boland, założyciel punktów naprawy obuwia Timpson James Timpson oraz współzałożyciel Ben and Jerry's Jerry Greenfield. Jak podkreślają, zgodnie z umową firmy płaciłyby 21 proc. podatków od zysków. Na razie, wśród najbogatszych państw, zaaprobowały pomysł m.in. Niemcy, Francja, Włochy czy USA. Jak podkreślają przedstawiciele firm, jeśli wszyscy płaciliby taki sam podatek, zniknęłaby pokusa korzystania ze wspomnianych rajów podatkowych. „Firmy powinny odnosić sukcesy nie dlatego, że idą na skróty lub unikają płacenia sprawiedliwego podatku, ale dlatego, że tworzą dobre zespoły i produkty" – stwierdzono w oświadczeniu. – Ci, którzy sprawiedliwie płacą podatki, mają już dość uprzywilejowanego traktowania międzynarodowych korporacji. W nadchodzących dniach będziemy mieli niepowtarzalną okazję wyrównać szanse przedsiębiorców – dodała brytyjska minister skarbu w gabinecie cieni Rachel Reeves. GSU
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inwestorów ucieszyła zapowiedź tego, że najbogatszy miliarder na świecie zmniejszy zaangażowanie w administracji Trumpa.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Kraje afrykańskie będą musiały wydać miliardy dolarów na nowe plantacje oraz systemy nawadniające. Dlatego ceny będą nadal rosły, chociaż już podwajają się co roku.
Prezydent Stanów Zjednoczonych zarówno kieruje się doświadczeniami z lat 80., jak i chętnie słucha doradców, takich jak Peter Navarro. Marzy o powrocie swojego kraju do potęgi przemysłowej, jaką był w latach poprzedzających liberalizację handlu światowego.
Zmarł papież Franciszek. O śmierci głowy Kościoła katolickiego poinformował Watykan.
Inflacja w Japonii wzrosła w marcu o 3,6 proc. w ujęciu rok do roku. Oznacza to, że trzeci rok z rzędu wskaźnik inflacji ogólnej jest wyższy od celu Banku Japonii wynoszącego 2 proc.
Turecki bank centralny zaskoczył w czwartek rynki, podnosząc główną stopę procentową, tygodniową stopę odkupu, z 42,5 do 46 proc., kończąc tym samym cykl łagodzenia polityki pieniężnej rozpoczęty w grudniu ubiegłego roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas