WIG z rekordem

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,0%, do poziomu 2250 pkt. mWIG40 podbił 1,03, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,5%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,13 mld złotych.

Publikacja: 20.11.2023 17:34

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Foto: tv.rp.pl

Pierwsza sesja tygodnia na globalnych rynkach przyniosła podtrzymanie relatywnie dobrych nastrojów wśród inwestorów. W Azji japoński Nikkei wyznaczył najwyższe poziomy, intrasesyjnie, od 1990r. W USA obserwujemy kontynuację umiarkowanej dynamiki wzrostowej. Rynek czeka na minutes Fed, PMI z Europy i wyniki amerykańskich spółek technologicznych (nVidia we wtorek). Równocześnie w tle widoczne jest podtrzymanie optymizmu związanego z założeniem iż Fed zakończył cykl zacieśniania stóp procentowych.

Lokalnie warto wspomnieć o wyznaczeniu historycznych maksimów indeksu WIG na poziomie 75 236 pkt. Warto przy tym wspomnieć iż WIG jest indeksem dochodowym. Inną z ciekawych, dzisiejszych historii są blisko 10% wzrosty wyceny akcji Pepco po porannych informacjach ze strony akcjonariusza, który uważa „ walory za niedowartościowane i nie zamierza ich sprzedawać po obecnej cenie lub zbliżonej”. Słabość akcji Pepco z ostatnich miesięcy związana jest głównie z obawami dot. ABB i podaży papieru ze strony głównego akcjonariusza.

Z rynkowego punktu widzenia WIG20 ponownie „podszedł” pod okolice 2270 pkt, które testowane były również w piątek. Krajowy rynek pozostaje relatywnie mocny na tle zagranicznych benchmarków, gdzie również utrzymują się dobre nastroje wśród inwestorów.

Konrad Ryczko

Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Giełda
Solidne wyniki Netflixa. Czy uspokoją nastroje na Wall Street?
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Giełda
Powolne uspokojenie po cłach
Giełda
Popyt wygrywa kolejny tydzień
Giełda
Świąteczny prezent dla inwestorów z GPW
Giełda
Mieszane nastroje w Ameryce, GPW z wyraźną przewagą nad Europą
Giełda
Warszawa nie wystraszyła się Jankesów