Aktualizacja: 24.02.2017 04:26 Publikacja: 10.11.2011 09:57
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: ParkietNews
Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się kosmetycznymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 0,13 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,14 procent.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Na warszawskiej giełdzie po czterech wzrostowych sesjach z rzędu do głosu doszli sprzedający.
Europejskie rynki notują dziś lekkie przeceny. Niemiecki DAX traci ok. 0,5%, szwajcarski SMI spada o 0,3%, a włoski IT40 notuje 0,3% przecenę. Najgorzej radzi sobie francuski CAC40, który spada o 0,7%.
Pozytywne nastroje utrzymały się na warszawskiej giełdzie, stwarzając korzystne warunki do kontynuacji odbicia.
Wall Street żyje dzisiaj wyborem Scotta Bessenta, założyciela firmy inwestycyjnej Key Square Group oraz kluczowego donora kampanii prezydenckiej Trumpa, na stanowisko sekretarza Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych. Rynki bardzo ciepło przyjęły nominację Bessenta, postrzeganego jako kandydata umiarkowanego, który będzie dobrą przeciwwagą dla bardziej radykalnych projektów gospodarczych Donalda Trumpa.
Notowania poniedziałkowe na rynku warszawskim skończyły się skromnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,40 procent, gdy indeks szerokiego rynki WIG zyskał 0,18 procent.
Wskaźnik warszawskich blue chips dotarł wczoraj w porywie do niemal 2220 pkt. Ostatecznie zyskał tylko 0,4 proc. i dzień kończył na poziomie 2202 pkt. W górę ciągnęły go CD Projekt i ponownie Cyfrowy Polsat.
Na giełdzie nadal rządzą bida z nędzą. Choć przed weekendem pojawiła się iskierka nadziei, że może ostatni tydzień listopada wreszcie przyniesie zwyżki, bo ponoć według statystyk to najlepszy miesiąc na GPW.
Po wyborczej wygranej Donalda Trumpa oraz wskutek nowych gróźb Władimira Putina krajowy parkiet znów jest postrzegany jako rynek podwyższonego ryzyka. W największym stopniu cierpią akcje największych firm.
WIG20 przerwał serię trzech z rzędu spadkowych sesji. W środę zyskał 1 proc., ale mówienie o przełomie wciąż jeszcze byłoby bardzo dużym nadużyciem.
WIG20 zaczął dzień na plusie. Czy bykom starczy determinacji do końca notowań?
Kapitał zostaje zasysany z rynków wschodzących i trafia do Stanów Zjednoczonych. Widać to nie tylko po zachowaniu rynku akcji, ale też złotego – wskazuje Daniel Kostecki, analityk CMC Markets.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,81 procent przy obrocie przekraczającym 1,55 mld złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 2,47 procent przy obrocie zbliżonym do 1,85 mld złotych.
WIG20 momentami tracił we wtorek ponad 4 proc. Ostatecznie spadł 2,8 proc. Wróciły strachy geopolityczne z Rosją w roli głównej.
Karne podwyżki ceł mogą uderzyć w styczniu nie tylko w Chiny, ale również w Meksyk i Kanadę. Prezydent elekt powiązał tę kwestię z problemem narkotyków oraz nielegalnej imigracji.
Czas beztroskiej zabawy w chowanego nad Wisłą ma się ku końcowi. Korekta może wkrótce ustąpić miejsca bessie. Wsparcie się broni, ale to za mało, aby stać się optymistą...
Większość tekstów i programów przybliżających inwestorom fiskalne zawiłości inwestowania zaczyna się zawsze tak samo: na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki... A ja uśmiecham się w duszy i myślę, że niestety Benjamin Franklin bardzo się mylił.
Po wygranych przez Trumpa wyborach prezydenckich i pełnej kontroli republikanów nad Kongresem przewiduje się znaczące umocnienie dolara względem euro.
Wspólna waluta może przynieść gospodarce więcej szkody niż korzyści, w tym spowolnienie wzrostu PKB – oceniają Polacy.
Po rozczarowującym debiucie Żabki na GPW wielu inwestorów zniechęciło się do rynku IPO. Na własnej skórze przekonuje się o tym teraz chorwacka sieć sklepów spożywczych.
Wynajem biur i galerii handlowych dostarcza stabilnych wyników, niemniej grupa GTC buduje kolejną nogę, stawiając na PRS w Niemczech.
Płocki koncern zmienił niedawno nazwę PGNiG Upstream Norway na Orlen Upstream Norway. W tym duchu idą też zmiany w naszym kraju, mimo że jeszcze niedawno to PGNiG Upstream Polska miał być integratorem aktywów wydobywczych.
Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 1,3 proc. r./r. po spadku o 3 proc. we wrześniu.
Zmierzający ku końcowi listopad przyniósł silny wzrost zmienności na rynku złota.
Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Gdy patrzy się na wykres jego ceny od uruchomienia w 2009 roku, osiągane co parę lat nowe rekordy imponują.
Umowa sprzedaży wieżowca The Warsaw UNIT szwedzkiemu Eastine to największa transakcja na rynku biurowym w Europie w tym roku.
W będącym już na finiszu sezonie publikacji raportów wynikowych przez spółki z warszawskiej giełdy obok wielu pozytywnych niespodzianek pojawiły się także i negatywne zaskoczenia.
Urząd nie widzi podstaw do sprawdzania cen mieszkań i deweloperskich marż.
Wzrost inwestycji w gospodarce i wydatki konsumentów będą głównymi czynnikami poprawy wyników grupy. Pozytywne efekty mogą też przynieść wprowadzone cła antydumpingowe na uniepalniacze fosforowe i inwestycja w elektrolizery.
Deweloper zakłada wzrosty sprzedaży, ale już nie skokowe. Będzie zwiększać ofertę mieszkań z segmentu popularnego.
Program naprawczy został odebrany przez inwestorów z nadzieją. Jednak założenia są zbyt optymistyczne i nie zakładają rozmów o optymalizacji płac ze stroną społeczną.
Zakładam, że złoty nie osłabi się w stosunku do dolara znacząco powyżej 4,20. Trzeba zauważyć, że osłabienie waluty wynika w dużej mierze ze spadku notowań pary EUR/USD. Rynki finansowe przyjęły strategię „Trump trade”, która na obecnych poziomach wydaje się być już mocno zdyskontowana – uważa Jakub Głowacki, zarządzający Acer FIZ.
Dane o bezrobociu w październiku, przetarg obligacji skarbowych, wyniki kwartalne Asseco i CCC oraz publikacja opisu dyskusji z ostatniego posiedzenia Fed. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
– Kraje, które są blisko zagrożenia konfliktem, muszą być silnie konkurencyjne, aby sprostać geopolitycznym wyzwaniom, które przed nimi stają. I my dzisiaj jesteśmy jako Polska, jako Europa w tej sytuacji – mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista Pracodawców RP.
Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się kosmetycznymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 0,13 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,14 procent.
Pogłębiają się straty Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W trzecim kwartale 2024 r. Grupa Kapitałowa JSW zanotowała stratę netto w wysokości 308,9 mln zł. Po dziewięciu miesiącach tego roku GK JSW osiągnęła stratę netto w wysokości prawie 6,4 mld zł.
Na warszawskiej giełdzie po czterech wzrostowych sesjach z rzędu do głosu doszli sprzedający.
Europejskie rynki notują dziś lekkie przeceny. Niemiecki DAX traci ok. 0,5%, szwajcarski SMI spada o 0,3%, a włoski IT40 notuje 0,3% przecenę. Najgorzej radzi sobie francuski CAC40, który spada o 0,7%.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas