Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.02.2025 00:49 Publikacja: 03.01.2024 21:00
Foto: Fotorzepa
Opti TFI liczy na kontynuację wzrostów GPW zapoczątkowanych w październiku.
„Rynek jest nadal tańszy od historycznych średnich, a będzie korzystać z obniżenia premii za ryzyko oraz szybkiej poprawy makro. Dodatkowo kolejne kwartały mogą przynieść obniżki stóp procentowych, co może poprawić mnożniki” – czytamy w strategii zarządzających na 2024 r. Ich zdaniem wciąż mamy niską podaż akcji na rynku. Popyt dodatkowo wspomagany reinwestycją dywidend i napływami z PPK.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
BIK spodziewa się stabilnego roku pod względem sprzedaży pożyczek mieszkaniowych – a poprzedni był jeszcze zasilany „Bezpiecznym kredytem”.
Andrzej Klesyk wrócił do PZU i już działa. Stanowisko stracił Jarosław Mastalerz, prezes PZU Życie, do rady nadzorczej tej spółki dołączyli Dariusz Filar i Waldemar Maj. Będzie przegląd strategii PZU, w tym polityki dywidendowej i planów sprzedaży Aliora do Pekao.
Największy bank w Polsce PKO BP chce, by na koniec tego roku nawet 90 proc. kredytów mieszkaniowych było dostępnych w pełni cyfrowym procesie. Podobne plany mają też inne banki.
Uczestnicy Europejskiego Forum Rynków Kapitałowych debatowali w gmachu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, jak zapewnić rynkom szybszy rozwój.
Uczestnicy Europejskiego Forum Rynków Kapitałowych debatowali w gmachu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych jak zapewnić europejskim rynkom kapitałowym szybszy rozwój.
Norweski fundusz trzyma w akcjach spółek z GPW równowartość 5 mld zł. To 0,1 proc. wartości jego inwestycji na globalnych giełdach.
Większość obligacji, które znalazły się w portfelach funduszy emerytalnych pozostaje niedostępna dla inwestorów indywidualnych. Niektóre emisje nigdy nie trafiły i nie trafią do obrotu na Catalyst (np. firm leasingowych), inne mają zbyt wysoki nominał (banki) lub są pozbawione płynności, a emisje oferowano wyłącznie inwestorom kwalifikowanym (listy zastawne, EBI, obligacje komunalne).
Na przestrzeni dwóch lat fundusze emerytalne niemal podwoiły zaangażowanie w obligacje korporacyjne. Chętnie obejmują też emisje Europejskiego Banku Inwestycyjnego i przeprosiły się z listami zastawnymi. Z portfeli wypadają papiery BGK.
WIG20 zyskał w piątek 1,1 proc. i jest już blisko 2500 pkt. Z kolei WIG w ciągu dnia otarał się o historyczny szczyt notowań. Debiut Diagnostyki także dał powody do zadowolenia.
Zapraszamy do wypełnienia poniższej ankiety, w której możesz ocenić, jak komunikują się z rynkiem i inwestorami spółki z WIG30. Na głosy czekamy do 18 lutego. To jedna z dwóch części przeprowadzanego już po raz jedenasty badania relacji inwestorskich – drugą częścią jest ankieta rozsyłana do instytucji finansowych. Wyniki badania zaprezentujemy 28 lutego na łamach „Parkietu” i na parkiet.com.
Akcje Diagnostyki zadebiutowały na GPW. Kurs otwarcia wyniósł 125,5 zł czyli był o 19,5 proc. wyższy od ceny emisyjnej. Chwilę po debiucie wzrosty jeszcze przyspieszyły i przekraczały 25 proc.
MSCI Poland wrócił do wnętrza kanału wzrostowego, z którego w listopadzie wypadł dołem.
To, że działania Donalda Trumpa będą źródłem napięć i rynkowej zmienności, było niemal pewne. Jednak chyba mało kto spodziewał się aż takiego natężenia tych zjawisk. Huśtawka nastrojów jest tak duża, że inwestorzy uznali złoto za najlepszą bezpieczną przystań.
Optymistyczne nastroje na warszawskiej giełdzie. Czy to będzie dzień rekordów?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas