Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.04.2025 10:44 Publikacja: 19.11.2024 06:00
Foto: materiały prasowe Life Spot
Budowa lokali na rynek living – PRS czy prywatnych akademików – to istotna uzupełniająca noga działalności Murapolu. Kontrolowany przez fundusz Ares deweloper zawarł kolejne umowy na budowę mieszkań dla platformy PRS Life Spot, która również należy do amerykańskiego inwestora. Tym razem to 948 mieszkań w dwóch projektach w Gdańsku. Wartość umów to 262,1 mln zł netto. Murapol księguje sprzedaż mieszkań na rynek PRS jako kontrakt budowlany wraz z zaawansowaniem prac, które w tym przypadku mają trwać do 2027 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jarosław Zagórski dalej kieruje działaniami dewelopera w Polsce. Nie ma planów zmiany strategii ani ryzyka wykupu zapadających w tym roku obligacji – podała spółka. Ostatnie zmiany nie spodobały się części obligatariuszy.
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Zagraniczni inwestorzy przyglądają się spółkom budującym mieszkania w Polsce.
Nawet jeśli nastąpi obniżka stóp w lipcu czy sierpniu, to niewielka. Trochę ożywi klientów, ale nie na tyle, by to miało duży wpływ na sprzedaż. Dlatego myślę, że ten rok będzie dla deweloperów dość podobny do poprzedniego – mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronsona.
Rezygnacje to nie odejścia. Kluczowi menedżerowie dewelopera pozostają dyrektorami działów. Belgijska część grupy ma kłopoty, Polska jest dobrze postrzegana przez inwestorów, co pokazuje wycena obligacji na Catalyst.
Jakie są perspektywy sprzedaży mieszkań w realiach najdroższego w UE kredytu hipotecznego? Jakie plany dotyczące emisji obligacji ma Ronson? Kiedy wystartuje platforma PRS LivinGO? Czy ujawnianie cen ofertowych to taki wysiłek dla spółek deweloperskich? O tym powie Andrzej Gutowski, wiceprezes spółki Ronson Development w ParkietTV o 12:00.
Umiarkowany wzrost w budownictwie, stabilizacja w usługach dla przemysłu, rozkwit OZE i zamiana fabryki drewnianych modułów w zyskowny biznes – to plany Grupy Erbud na najbliższe lata.
Technologiczna spółka ma umowę z Rabobankiem. – Ten kontrakt oraz ostatnie projekty z bankami z listy Fortune 500 wydają się potwierdzać zwrotny moment w komercjalizacji naszej platformy - mówi prezes Paweł Wieczyński.
Jarosław Zagórski dalej kieruje działaniami dewelopera w Polsce. Nie ma planów zmiany strategii ani ryzyka wykupu zapadających w tym roku obligacji – podała spółka. Ostatnie zmiany nie spodobały się części obligatariuszy.
Marcin Kuśmierz zastąpi Roya Perticucciego na stanowisku prezesa Allegro. Jakie ma plany?
Największa spółka z WIG20 to w tym roku solidny komponent indeksu dużych firm. Realizacja zysków jednak i jej nie omija.
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Lansowany przez kilka miesięcy pomysł, by Pekao kupiło od PZU akcje Aliora, chwilowo spalił na panewce. Teraz ubezpieczyciel szuka innego sposobu, by pozbyć się „kosztów” posiadania dwóch banków, a jednocześnie zachować „zyski” z tego tytułu.
Zagraniczni inwestorzy przyglądają się spółkom budującym mieszkania w Polsce.
Rynek odzieży jest rosnący, ale wymagający – ocenia Mirosław Misztal, prezes Monnari Trade. Przyznaje, że giełdowa firma dostaje szereg propozycji inwestycyjnych. Co zrobi?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas