KPPD ma pieniądze na sfinansowanie budowy tartaku

Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego wybuduje nowoczesny tartak w Kaliszu Pomorskim. Inwestycja będzie finansowana z kredytów i środków własnych.

Aktualizacja: 27.02.2017 04:33 Publikacja: 18.01.2011 15:38

KPPD ma pieniądze na sfinansowanie budowy tartaku

Foto: Bloomberg

Spółka przystępuje do realizacji zapowiadanego projektu inwestycyjnego, który opóźniał się ze względu na niesprzyjającą wcześniej koniunkturę i długie poszukiwania korzystnego źródła finansowania.

Na budowę tartaku w Kaliszu Pomorskim firma zaciągnęła kredyt inwestycyjny w PKO BP – w wysokości 9 mln zł oraz 1 mln EURO. Kredyt został udzielony na 11 lat (okres od I.2011 r. do IX.2022 r.)

Łączna wartość inwestycji to 20 mln zł. Pozostała część kwoty będzie pochodziła ze środków własnych spółki.

Budowa tartaku ruszy z rocznym opóźnieniem. – Prace projektowe już się rozpoczęły, czekamy na pozwolenie na budowę oraz uzyskanie finansowania – zapewniał jeszcze w grudniu Marek Szumowicz, prezes KPPD

Obecnie jedenaście tartaków należących do przedsiębiorstwa przerabia blisko 400 tys. metrów sześciennych drewna rocznie. Nowy tartak zwiększy moce produkcyjne przedsiębiorstwa o 30 proc. Oznacza to, że obiekt już w początkowym etapie funkcjonowania będzie przerabiał 120 tys. ton metrów sześciennych surowca.

- Rozpoczęcie budowy planujemy na wiosnę. Potrwa ona rok – mówi Szumowicz.

Spółka ma w planach koncentrację produkcji, co oznacza, że niektóre tartaki będą zamykane w ramach ograniczania kosztów. Jednak zarząd nie podaje obecnie konkretnych terminów ewentualnych zamknięć tartaków.

Budownictwo
Deweloperzy podsumowują sprzedaż mieszkań w I kwartale 2025 roku
Materiał Promocyjny
Jak wygląda nowoczesny leasing
Budownictwo
Victoria Dom z wielkim sukcesem emisji obligacji
Budownictwo
Murapol ma apetyt na więcej
Budownictwo
Giełdowi inwestorzy liczyli na lepsze wyniki Ferro
Budownictwo
Murapol po konferencji: celem na ten rok wzrost sprzedaży mieszkań
Budownictwo
Murapol poprawił wyniki finansowe. Co z dywidendą?