Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.07.2019 05:07 Publikacja: 18.07.2019 05:07
Mariusz Zawisza, prezes Herkulesa.
Foto: materiały prasowe
– Pierwsze miesiące 2019 r. wskazują, że trend w budownictwie jest utrzymywany i spodziewamy się dobrych rezultatów w działalności operacyjnej związanej z wynajmem żurawi wieżowych. Zdecydowanie gorsza sytuacja jest w działach wynajmu żurawi mobilnych. Obszar ten charakteryzuje się obecnie nadpodażą sprzętu i bardzo silną konkurencją, co prowadzi do obniżania cen na te usługi i niskiej marżowości – tłumaczy „Parkietowi" Mariusz Zawisza, prezes Herkulesa. Kolejnym powodem, który stoi za pogorszeniem w tym obszarze, jest fakt, że dużych projektów infrastrukturalnych, które angażują dźwigi mobilne, jest coraz mniej. Branża odczuwa również brak aktywności ze strony energetyki wiatrowej. Przed 2016 r. sektor ten zgłaszał duży popyt na żurawie mobilne.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Perspektywa cięć stóp pozytywnie wpływa na postrzeganie deweloperów mieszkaniowych przez rynek. Paliwem kolejnych wzrostów mogą być dane o sprzedaży za II kwartał – jeśli pokażą one poprawę.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Unibep jest jednym z czternastu graczy, którzy będą mogli się starać o kontrakty drogowe o łącznej wartości 2,3 mld zł netto.
W I kwartale 2025 r. deweloperzy uruchamiali relatywnie dużo projektów, mimo wciąż nie najlepszego otoczenia. Wyraźnie zwolnili jednak z tempem uzyskiwania pozwoleń. Co zmieni na rynku spodziewana obniżka stóp?
Wysokie stopy, najdroższy w UE kredyt, brak programu wsparcia. Jak poradzili sobie Deweloperzy mieszkaniowi w pierwszych miesiącach roku i jakie mają ambicje?
Papiery dewelopera na Catalyst są wciąż wyceniane z dyskontem, ale już nie tak mocnym, jak przed świętami. Przełomowych informacji brak, belgijska część grupy walczy o utrzymanie płynności.
Kontrolowana przez Skarb Państwa spółka poprawiła wyniki z działalności operacyjnej – mimo wpadki w Niemczech. Strata netto to głównie skutek aktualizacji wyceny portfela nieruchomości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas