- Dla mnie najlepszym okresem w życiu zawodowym było tworzenie PPABanku (obecnie Fortis Bank) i kierowanie nim w pierwszych latach działalności. Teraz DB 24 ma ambitne plany rozwoju. Pracuje tu grupa zapaleńców, którzy chcą stworzyć dobry bank. Pomyślałem, że jest jeszcze sporo do zrobienia w tej spółce. To dla mnie nowe wyzwanie. Skorzystałem więc z oferty DB 24 - powiedział Marek Kulczycki. W wyniku objęcia przez niego stanowiska, zarząd DB 24 liczy obecnie cztery osoby. Prezesem banku jest Friedhelm Herb, Christoph Bubmann jest odpowiedzialny za sprzedaż, Janusz Janicki za pion prawny i sprawy personalne. Marek Kulczycki, na początek, na nowym stanowisku będzie zajmował się skarbem oraz kontrolingiem. - Jestem jednak nastawiony psychicznie na obsługę klientów oraz budowanie strategii dla banku. Tym najbardziej chciałbym się zajmować - stwierdził. Długoletnie doświadczenie na stanowisku prezesa sprawia, że potrafi, jak wyjaśnia, znaleźć dla banku odpowiednie miejsce na rynku. Wie, z czego należy zrezygnować oraz na co położyć większy nacisk.
Marek Kulczycki ukończył Wydział Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH), specjalizacja - finanse i bankowość. Jest doktorem ekonomii. Odbył staż w Yale University w USA. Wykładał też w Stanford University.
Po karierze uniwersyteckiej piastował różne stanowiska kierownicze w organizacjach państwowych i międzynarodowych. W latach 1980- -1986 był pracownikiem agendy ONZ ds. rozwoju przemysłu (UNIDO) w Wiedniu, a potem od 1987 r. do 1991 r. Ministerstwa Handlu Zagranicznego. Następnie od września do grudnia 1991 roku pracował jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu. W latach 1992-1995 był wiceprezesem Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości i zarazem prezesem Korporacji Finansowania Przedsiębiorczości. W tym czasie pełnił również funkcję członka rady nadzorczej PPABanku. W 1995 r. został jego prezesem. Od grudnia 2000 r. zajmował stanowisko pierwszego wiceprezesa w Fortis Bank Polska i country managera w Grupie Fortis.
Marek Kulczycki jest autorem kilkunastu podręczników, książek i artykułów o tematyce ekonomicznej i finansowej.
W życiu prywatnym jest równie aktywny, jak w zawodowym. Od trzech lat ma licencję pilota turystycznego. Jest współwłaścicielem dwóch jednosilnikowych samolotów - 30-letniego Piper Cherokee oraz podobnego do Cesny - Maule. Mają one tę zaletę, że mogą lądować i startować zarówno na lotnisku betonowym, jak i ziemnym. Jednak, jak wyjaśnia, w warunkach polskich zwykle daleki dojazd z lotniska do miasta nie ułatwia życia i trudno wykorzystać samolot w prowadzeniu biznesu.