Trzech ekspertów wskazało po jednej spółce z zagranicznej giełdy, która ich zdaniem warta jest uwagi. Każdy podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Przetestowanie średnioterminowego wsparcia spotkało się z dużym przerzutem akcji, co wzmacnia tezę, że do gry wrócił Mecenas. Jednocześnie doszło do zbudowania świecy wysokiej fali i wraz z uwidocznionym sygnałem kupna według RSI pozwala to postawić tezę, że podaż się wyczerpała. Jednakże do wzrostów – szczególnie tych trwałych – potrzebny jest jeszcze popyt, a ten powinien pojawić się w ramach ruchu kontynuacyjnego po aktywacji struktury INOUT. Układ ten bazuje na fałszywym wybiciu się z formacji ( w tym przypadku jest to trójkąt rozszerzający się) i powrocie skutkującym kontynuacją ruchu oraz wyjściem po przeciwległej stronie formacji, w którą kurs się wbił. A to oznacza, że na celowniku jest sierpniowy szczyt pokrywający się z 61,8-proc. zniesienia tegorocznej zniżki.

Ciekawa okazja do sprzedaży rysuje się na wykresie spółki Intel. Tutaj w jednym miejscu mamy zgrupowanie kilku mocnych oporów, gdzie wczoraj nastąpiło spadkowe odbicie i naszym zdaniem wyprzedaż może być w najbliższych dniach kontynuowana. Po pierwsze cały rok upływa pod znakiem mocnego trendu spadkowego. Po drugie mamy wyrysowaną dużą formację RGR-a z niebieskim obszarem stanowiącym linię szyi. Cały czas znajdujemy się także poniżej linii szyi, a ostatnie zwyżki możemy odczytywać jako zwyczajowa korekta, która technicznie dochodzi do tej linii od dołu aby się potem odbić i wrócić do spadków. Warto także zauważyć, że obecna korekta jest niemal identyczna z tą korektą przeprowadzona na wiosnę (żółte pola), co z pewnością powinno zainteresować inwestorów stosujących podejście geometryczne. Ostatnim argumentem za dalszymi spadkami są dwa poziomy Fibonacciego: 50-proc. i 38,2-proc., które niemal w punkt pokrywają się z oporami wymienionymi wcześniej. Stop Loss można ustawić powyżej wczorajszych maksimów, gdyż przebicie ich może być jednoznaczne z dużą siłą popytu i chęcią do dalszych zwyżek.

Cena akcji pokonała linię trendu spadkowego trwającą od października 2014 r., generując tym samym wskazanie kupna. Na wykresie ceny akcji powstała też formacja podwójnego dna z minimalnym zasięgiem zmiany ceny do 7,12 euro. Nieco powyżej usytuowany jest silny poziom oporu 7,41 euro (target price). Ostatnia świeca ma lekko negatywną wymowę (spadająca gwiazda, która powstała przy górnej wstędze Bollingera) w krótkim terminie, ale w szerszej ramie czasowej zapowiada zwyżkę ceny, zwłaszcza, że powstała po luce hossy i wzroście wolumenu obrotów. Za ceną w górę zakręca średnia ruchoma 13-sesyjna. Na wskaźnikach analizy technicznej dominują sygnały kupna: MACD (przełamał linię zero – potwierdzenie wcześniejszego wskazania), Parabolic, Stochastic wolny, RSI i ROC. Te dwa ostatnie znajduję się już w pasmach wykupienia, ale posiadają jeszcze pewien potencjał wzrostowy. Spadek poniżej wsparcia 5,98 euro miałby negatywną wymowę i zapowiadał powrót do trendu spadkowego.