Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 16:02 Publikacja: 06.10.2016 13:06
Notowania na warszawskim parkiecie w minionym miesiącu przebiegały pod znakiem zmiennych nastrojów. Analitycy biorący udział w rywalizacji portfeli fundamentalnych poradzili jednak sobie z tym wyzwaniem, poprawiając swój stan posiadania
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek
Notowania na warszawskim parkiecie w minionym miesiącu przebiegały pod znakiem zmiennych nastrojów. Analitycy biorący udział w rywalizacji portfeli fundamentalnych poradzili jednak sobie z tym wyzwaniem, poprawiając swój stan posiadania. Kluczem do wypracowania dodatnich stóp zwrotu na wymagającym rynku okazały się odpowiednio zdywersyfikowany portfel i selekcja spółek. Nasi eksperci okazji poszukiwali przede wszystkim w segmencie małych i średnich firm, który, w przeciwieństwie do spółek z WIG20, okazał się stosunkowo odporny na polityczne i zewnętrzne zawirowania. Dzięki takiej strategii po raz kolejny z rzędu okazali się skuteczniejsi od rynku. Uśredniony wynik wszystkich portfeli fundamentalnych po trzech kwartałach 2016 r. wyniósł 3,7 proc., podczas gdy wskaźnik szerokiego rynku WIG stracił w tym samym czasie 1,8 proc. Analitycy od fundamentów byli również górą w korespondencyjnym pojedynku z ekspertami analizy wykresów. W minionym miesiącu ich portfel (podsumowaliśmy go we wtorkowym wydaniu „Parkietu") znalazł się 5,85 proc. pod kreską.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kiedyś USA sprzedawały światu globalizację jak coca-colę: masowo i z przekonaniem. Dziś wolny handel przestaje istnieć, a Biały Dom stawia na cła w nadziei na powrót American Dream. Jak do tego doszło i co nam to mówi o przyszłości świata?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Inwestorzy zastanawiają się, czy prezydent Stanów Zjednoczonych rzeczywiście wyrzuci prezesa banku centralnego, czy tylko straszy rynki, by wywołać określone skutki. Jak na razie zyskuje na tym większość walut świata, bitcoin oraz bijące rekordy cenowe złoto.
Rynkowy guru prowadzący popularny program „Mad Money” w telewizji CNBC stał się bohaterem licznych memów wyśmiewających jego zdolności prognostyczne. Zdarzało mu się bowiem spektakularnie mylić tuż przed wstrząsami rynkowymi.
Długie cienie nad dwiema ostatnimi świecami dziennymi głównych krajowych indeksów to pierwsze ważne ostrzeżenie dla inwestorów o możliwym bliskim końcu korekty gwałtownych spadków sprzed dwóch tygodni. Drugie nadchodzi z USA.
Po burzliwych pierwszych tygodniach kwietnia pod wpływem działań zmierzających do deeskalacji globalnej wojny handlowej sytuacja na giełdach uspokoiła się na tyle, że indeksy ruszyły do odrabiania strat.
Wbrew powszechnym oczekiwaniom działania amerykańskiej administracji w erze Trump 2.0 wyraźnie różnią się od tego, co działo się w czasie pierwszej kadencji Donalda Trumpa.
Dystrybutor IT w marcu zwiększył przychody o 9 proc. Był to najlepszy marzec w historii spółki. Jakie będą kolejne miesiące?
Analitycy podwyższyli krótkoterminową rekomendację dla Santandera BP do "przeważaj". Bank wraz z Dom Development znalazły się w portfelu DM BOŚ.
Przedświąteczny tydzień na GPW przyniósł kontynuację zwyżek. Główne indeksy odrabiały straty i były mniej wrażliwe na informacyjny chaos z Białego Domu. Najlepiej radził sobie indeks małych spółek.
Rynkowy guru prowadzący popularny program „Mad Money” w telewizji CNBC stał się bohaterem licznych memów wyśmiewających jego zdolności prognostyczne. Zdarzało mu się bowiem spektakularnie mylić tuż przed wstrząsami rynkowymi.
Ubiegły rok przyniósł rekordowe obroty akcjami na warszawskiej giełdzie. Ten rok pod tym względem może być jeszcze lepszy. Polskie domy maklerskie korzystają z tego faktu jedynie połowicznie. Branża musi więc stawiać na dywersyfikację.
Prognozy znanych maklerów i analityków dla indeksów największych spółek w Warszawie i Nowym Jorku, cen ropy i miedzi oraz notowań pary euro/złoty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas