Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.03.2017 05:03 Publikacja: 17.03.2017 05:03
Foto: GG Parkiet
Akcjonariusze mniejszościowi Integera, którzy są w trakcie zawierania porozumienia, nie zamierzają odpowiadać na wezwanie do sprzedaży akcji ogłoszone przez Rafała Brzoskę, prezesa i głównego udziałowca firmy, oraz fundusz Advent. Do zmiany podejścia w tej sprawie nie zachęciło ich stanowisko zarządu opublikowane w ostatni poniedziałek. – Nie ulega wątpliwości, że naczelnym przekazem dokumentu jest: sprzedajcie, bo jak nie, to zbankrutujemy, a poza tym cena jest dobra i potwierdzają to rzeczoznawcy. Sama taka treść nie byłaby może dziwna, gdyby nie istniały powiązania biznesowe pomiędzy autorami stanowiska a beneficjentami wezwania – twierdzi Czesław Piotrowicz, jeden z akcjonariuszy Integera. Jego zdaniem dziwne, że Brzoska z jednej strony mówi o możliwym bankructwie i niezłej cenie w wezwaniu, a z drugiej o tym, że firma ma dobre perspektywy, bo w niej zostaje, aby razem z Adventem rozkręcić prowadzoną działalność. Co więcej, zarząd daje do zrozumienia, że nie widzi żadnej innej alternatywy, jak odpowiedzieć na wezwanie, jednocześnie potwierdzając, że w tym wykupie sam zamierza uczestniczyć. Akcjonariuszom nie podoba się też, że zarząd postanowił przesunąć publikację raportu rocznego na 21 kwietnia, czyli dwa dni po zakończeniu wezwania. – Nie trzeba być analitykiem, by ewidentnie zauważyć konflikt interesów – uważa Piotrowicz.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Wielton Defence, spółka z grupy Wielton, pozyskała pierwszy kontrakt w sektorze obronności.
Zapowiedź nałożenia od 3 kwietnia przez USA 25-procentowych ceł na import samochodów sprowokowała wyprzedaż akcji firm motoryzacyjnych.
PKP Cargotabor, bo o nim mowa, zamierza prowadzić działalność w oparciu o 12 sekcji naprawczych taboru kolejowego, chce uprościć swoją strukturę organizacyjną oraz zdywersyfikować źródła osiąganych przychodów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas