Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.04.2018 07:10 Publikacja: 03.04.2018 07:10
Grupa PKP Cargo planuje do 2022 r. zwiększyć swój udział w krajowym rynku kolejowych przewozów towarowych pod względem tzw. pracy przewozowej do 60–65 proc. Dla porównania w ubiegłym roku wynosił on 51,6 proc. Czesław Warsewicz, nowy prezes spółki, powiedział, że dziś udział grupy w polskim rynku jest zdecydowanie za mały, zwłaszcza jeśli porównać go z tym, jaki na swoich macierzystych rynkach mają główni konkurenci. I tak DB Cargo w Niemczech oraz SNCF we Francji realizują po około 60 proc. wszystkich kolejowych przewozów towarowych wykonywanych w ich krajach, a austriacki Rail Cargo nawet 75 proc.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Wielton Defence, spółka z grupy Wielton, pozyskała pierwszy kontrakt w sektorze obronności.
Zapowiedź nałożenia od 3 kwietnia przez USA 25-procentowych ceł na import samochodów sprowokowała wyprzedaż akcji firm motoryzacyjnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas