Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.02.2025 17:45 Publikacja: 02.01.2025 06:00
Od tego, jak duży nieprzerwany blok częstotliwości uda się zbudować, zależy prędkość transmisji w komórkowej sieci. W 5G pasmo można będzie dzielić między klientów. Fot. shutterstock
Foto: Canetti
Przebieg i wynik ruszającej w tym miesiącu w Polsce licytacji częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz będzie ważny dla inwestorów lokujących w akcji firm telekomunikacyjnych notowanych na GPW.
Czego należy się spodziewać? Ankietowane przez nas biura maklerskie są zdania, że aukcja tego pasma nie będzie specjalnie zacięta. Większość analityków będzie zaskoczona, jeśli Grupa Cyfrowy Polsat zmieni widoczną od lat taktykę i zdecyduje się licytować wysoko.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Grupa prowadząca jedną z najpopularniejszych platform z e-książkami w Polsce zakończyła 2024 rok 4 mln zł zysku netto. Rezultat mógł być jednak dużo lepszy gdyby nie straty, które Legimi miało w ostatnim kwartale minionego roku.
Zagraniczny inwestor branżowy nabył walory Asseco od Cyfrowego Polsatu. Pośrednio chce jeszcze dokupić pakiet akcji własnych będących w posiadaniu Asseco. Pieniądze z ich sprzedaży mogą trafić do akcjonariuszy w formie dywidendy.
Koncern TSS odkupił od Cyfrowego Polsatu pakiet walorów Asseco. Chce nabyć też akcje własne posiadane przez spółkę. Jakie ma dalsze plany?
Cyfrowy Polsat ujawnił dziś, że sprzedał drugą część akcji największej informatycznej firmy w kraju – Asseco Poland. Wiemy, kto stoi po drugiej stronie transakcji. To dlatego akcje Asseco drożeją.
Niecałe dwa miesiące zajęło urzędowi antymonopolowemu wydanie zgody na konsolidację polskich firm oferujących usługi sklepom internetowym.
W procesie sprzedaży telewizji TVN ofertę złożył polski miliarder Michał Sołowow oraz Wirtualna Polska Holding - podało Radio Zet, nie ujawniając źródeł. Jest pierwsza oficjalna informacja w tej sprawie.
Zdecydowały kompetencje i doświadczenie. Za dużo też zajmowano się kadrami – tak przyczyny odwołania prezesa PZU tłumaczy Jakub Jaworowski, szef resortu aktywów państwowych. O następcy szefa firmy mówi: niewiele osób byłoby lepszych na tym stanowisku
Minister aktywów państwowych podczas spotkania z dziennikarzami odniósł się do bieżących problemów w spółkach energetycznych. Nadal nie ma jednak decyzji dotyczącej ważnej reformy polskiej energetyki, a więc wydzielenia aktywów węglowych.
Walory handlowej spółki we wtorek zyskują prawie 4 proc. Od listopadowego dołka notowania odrobiły 16 proc. Czy mają jeszcze potencjał do wzrostu?
Spółka mierzyła się w styczniu z dalszym znaczącym spadkiem przychodów w segmencie OZE. Jednocześnie ożywił się popyt na elektrotechnikę, której sprzedaż wyraźnie wzrosła.
Grupa analizuje możliwość wystąpienia o wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia w związku ze stratami na niemieckim kontrakcie fabryki drewnianych modułów.
Jeden z niemieckich kontraktów przyniesie duże straty finansowe. Pytanie, czy i wizerunkowe.
Grupa prowadząca jedną z najpopularniejszych platform z e-książkami w Polsce zakończyła 2024 rok 4 mln zł zysku netto. Rezultat mógł być jednak dużo lepszy gdyby nie straty, które Legimi miało w ostatnim kwartale minionego roku.
Sprzedaż Tesli spadła w czwartym kwartale w Kalifornii, największym rynku tego koncernu w USA. Sprzedaż pojazdów elektrycznych innych niż Tesla osiągnęła rekord, przekraczając sprzedaż samochodów Tesli.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas