Prezes QNA Technology: Kropki kwantowe otwierają nam drzwi do korporacji na całym świecie

– Chcemy się stać globalnym producentem nanomateriałów półprzewodnikowych – mówi Artur Podhorodecki, prezes i założyciel QNA Technology.

Publikacja: 14.12.2023 17:54

Prezes QNA Technology: Kropki kwantowe otwierają nam drzwi do korporacji na całym świecie

Foto: M. Stelmach

Jaki potencjał mają wasze niebieskie kropki?

Kropki kwantowe są kryształami półprzewodnika o średnicy 0,0001 ludzkiego włosa. Ich potencjał jest ogromny dzięki właściwościom tego materiału, może on zamieniać światło na elektryczność i elektryczność na światło. Zastosowanie kropek kwantowych opracowywanych przez QNA Technology ma zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Kropki te, dzięki swoim unikatowym właściwościom, mogą być wykorzystane m.in. w nowoczesnych wyświetlaczach, takich jak ekrany elastyczne czy transparentne. Głównym polem aplikacyjnym kropek kwantowych, do którego w pierwszej kolejności optymalizujemy rozwijaną technologię, jest rynek wyświetlaczy. Ocenia się, że nowa generacja wyświetlaczy wykorzystująca niebieskie kropki kwantowe zapewni znacznie czystszą paletę barw, mniejsze zużycie energii, większą jasność oraz większą stabilność niż stosowane obecnie rozwiązania.

Czy udało się wam już sprzedać wasz produkt?

Tak, mamy pierwsze sprzedaże do działów B+R producentów z branży wyświetlaczy, co stanowi wstęp do późniejszej sprzedaży pilotażowej oraz regularnej sprzedaży jako dostawca kontraktowy. Przychody z obecnych działań sprzedażowych nie są jeszcze powtarzalne i znaczące, ponieważ mają one inny cel – mają zapewnić zwiększenie szans na przechodzenie z klientem do kolejnych faz współpracy i umożliwić skalowanie zamówień i biznesu.

Jakie cele ma spółka?

Mamy ambicje stać się globalnym producentem całej gamy nanomateriałów półprzewodnikowych na początek dla branży wyświetlaczy, a później dla kolejnych rynków. Niebieskie kropki otwierają nam drzwi do korporacji na całym świecie ze względu na swój unikalny charakter. Nasz model biznesowy to przede wszystkim adaptacja produktu do potrzeb wynikających z technologii produkcji naszego klienta.

Jesteście start-upem z wrocławskiego parku technologicznego, ale pan jest naukowcem?

Tak, i bardzo mi to pomaga w relacjach z zagranicznymi klientami, ponieważ pierwszy kontakt niemal zawsze zachodzi przez działy B+R, gdzie wiedza techniczna bardzo uwiarygadnia i otwiera drzwi. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam na podejmowanie tak odważnych wyzwań, jak synteza niebieskich kropek kwantowych i dostrzeżenie ich potencjału w wielu obszarach aplikacyjnych. To odważne podejście otworzyło nam możliwości współpracy z dużymi międzynarodowymi korporacjami. Co ważne, zgodnie z naszą strategią opracowywana przez nas technologia i materiały są przyjazne dla środowiska, nie zawierają toksycznych metali ciężkich ani materiałów deficytowych oraz emitują bezpieczne dla oka światło niebieskie. Ogromną przewagą wobec klasycznych półprzewodników jest możliwość ich drukowania na różnego rodzaju podłożach, w tym przeźroczystych i elastycznych.

Na jak długo macie zabezpieczenie finansowe?

W trakcie pre-IPO w II kwartale bieżącego roku pozyskaliśmy ponad 15 mln zł, co pozwala nam na realizację założonych planów. Ale oczywiście, gdy osiągniemy założone cele dla ostatniej emisji, pojawi się potrzeba skalowania i finansowania wzrostu sprzedaży. Dlatego odpowiedź na pytanie, na jak długo wystarczą nam środki, którymi obecnie dysponujemy, jest trudna. Nie chciałbym podawać dokładnego terminu, ponieważ jest on zależny od wielu czynników, m.in. od szybkości postępów w obszarze komercjalizacji.

Partner materiału: 

materiały prasowe

Technologie
Analityk: Asbis nie zrealizuje prognozy. Ale akcje i tak warto kupować
Materiał Promocyjny
Pieniądze od banku za wyrobienie karty kredytowej
Technologie
G-Devs już na giełdzie
Technologie
CD Projekt chce zarobić cztery miliardy. Kiedy nowy "Wiedźmin"?
Technologie
Aukcja 700 MHz: ceny mogą spaść
Materiał Promocyjny
Sieć T-Mobile Polska nagrodzona przez użytkowników w prestiżowym rankingu
Technologie
Giganci nie oszczędzają w walce o prymat na rynku sztucznej inteligencji
Technologie
A. Pruska, J. J. Filipiak i M. Pruski zrezygnowali z członkostwa w zarządzie Comarchu