Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.04.2025 06:21 Publikacja: 01.06.2023 21:00
Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu.
Foto: Fot. mat. prasowe
Po ponad 6-proc. spadku notowań w ostatnią środę, w czwartek kurs akcji Cyfrowego Polsatu świecił na zielono. Gdy przygotowywaliśmy ten materiał do druku, walory spółki kontrolowanej przez Zygmunta Solorza zyskiwały 1,2 proc. i za sztukę płacono 15,63 zł.
Powodów niskiej wyceny Cyfrowego Polsatu jest więcej, ale w środę notowania stopniały za sprawą decyzji zarządu i rady nadzorczej, której przewodniczy założyciel Polsatu. Brzmi: w tym roku nie będzie dywidendy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Największe spółki medialne i telekomunikacyjne pokazały zarobki głównych menedżerów w 2024 roku. Przepaść między najlepiej zarabiającym a statystycznym pracownikiem rośnie.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Cyberbezpieczeństwo zdominowało priorytety działów IT polskich przedsiębiorstw – wynika z badań. Cenione są też projekty chmurowe oraz te związane z systemami sztucznej inteligencji. Tyle że wobec tych ostatnich menedżerowie wciąż są wyjątkowo ostrożni.
Rynek liczył na dystrybucję gotówki do akcjonariuszy. Raczej do niej nie dojdzie. Akcje tanieją, choć w wynikach producenta gier widać poprawę, a perspektywy dla biznesu na 2025 r. są dobre.
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Trzy nazwiska dominują w kuluarowych dyskusjach na temat tego, kto będzie następnym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. A zmiana już niedługo.
Rośnie liczba ataków hakerskich na jednostki administracji publicznej. To szansa dla prywatnych firm, takich jak Orange Polska.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu postępowania z Rosją w tle.
Sektor finansów publicznych zanotował niemal 240 mld zł deficytu w minionym roku – podał GUS
– Widzimy wiele firm, które rozważają inwestycje w Polsce. Również polskie spółki są coraz aktywniejsze i rozwijają działalność za granicą – mówią Andrew Bester, członek Management Board Banking w Grupie ING i Michał H. Mrożek, wiceprezes ING BŚ.
Plany przemysłowego holdingu dotyczące uruchomienia produkcji na potrzeby wojska rozbudziły ogromne oczekiwania inwestorów.
Kurs dość dynamicznie odbija od potwierdzonej linii trendu spadkowego, wzbijając się już ponad średnią pięćdziesięciosesyjną.
Spółka liczy się z tym, że niestabilna sytuacja międzynarodowa może mieć negatywne przełożenie na sprzedaż eksportową.
Pod względem wartości udzielonych kredytów hipotecznych i gotówkowych swoją dominującą pozycję umacnia PKO BP.
Dystrybutor IT w marcu zwiększył przychody o 9 proc. Jakie będą kolejne miesiące?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas