Od jesieni 2022 r. kurs CD Projektu porusza się w trendzie bocznym, w przedziale 120–140 zł. W środę lekko rósł, oscylując w okolicach 131 zł. Jest o kilkanaście procent niżej niż średnia cena docelowa z ostatnich rekomendacji. Na tegoroczne notowania studia wpływ będzie mieć przede wszystkim premiera dodatku do „Cyberpunka” – „Phantom Liberty”. Zdaniem analityków może stać się punktem zwrotnym, jeśli chodzi o nastroje w całym sektorze gier.
Prace zgodnie z planem
Zapytaliśmy spółkę, kiedy zacznie się kampania marketingowa związana z dodatkiem. – Nie podajemy tej informacji – odpowiada Marek Bugdoł z działu relacji inwestorskich CD Projektu. Termin premiery też nie jest znany. Natomiast studio potwierdza, że prace idą zgodnie z planem. – Tak, czujemy się komfortowo z obecnym stanem prac nad dodatkiem – informuje przedstawiciel CD Projektu. Dodaje, że będzie to największy dodatek w historii studia pod względem budżetu. – Liczymy, że nowe przygody i bohaterowie przyciągną tych, którzy już dobrze znają „Cyberpunka”, a także zachęcą wielu nowych graczy do rozpoczęcia rozgrywki w Night City – mówi.
Zainteresowanie „Cyberpunkiem” wzrosło po premierze serialu „Edgerunners” na Netfliksie (we wrześniu 2022 r.). – Pozostawało wysokie w ostatnim kwartale 2022 r. Bardzo cieszą nas statystyki wskazujące na wysoką liczbę grających oraz ich pozytywne oceny. Sentyment wokół gry wyraźnie się poprawił, co jest dobrym prognostykiem przed wydaniem „Phantom Liberty” – twierdzi Bugdoł.
Czytaj więcej
Studia znad Wisły pracują nad wieloma nowymi produkcjami. Również globalni giganci nie powinni w 2023 r. rozczarować. Jeśli awersja do ryzyka na giełdach spadnie, to sektor może znów trafić na celownik inwestorów.
Wiedźmin dostał impuls
W grudniu 2022 r. na rynek trafiła nextgenowa aktualizacja gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.