Midas rozmawia z Huawei: nawet 85 proc. sieci LTE z kredytu kupieckiego

Akcje NFI Midas drożeją silnie po tym, jak fundusz kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka podał dziś, że podpisał list intencyjny z chińskim dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego Huawei ws. budowy ogólnopolskiej sieci LTE i jej finansowania.

Aktualizacja: 24.02.2017 05:53 Publikacja: 27.10.2011 17:06

Midas rozmawia z Huawei: nawet 85 proc. sieci LTE z kredytu kupieckiego

Foto: Bloomberg

W liście Huawei zobowiązał się pomóc NFI Midas w zdobyciu kredytu kupieckiego (vendor financing), za pomocą którego NFI chce sfinansować projekt, którego wartość oszacowano na 235-300 mln euro.

Jak podał w komunikacie fundusz „strony Listu Intencyjnego wstępnie oszacowały, że w ramach formuły vendor financing mogłoby być pokryte ok. 85 proc. wartości projektu".

NFI Midas jest właścicielem spółek Mobyland i CenterNet, posiadających częstotliwości radiowe z zakresu 1800 MHz. W tym roku przejmie też Aero 2, które dysponuje pasmem 900 MHz i 2,6 GHz. Na bazie tych zasobów fundusz buduje sieć mobilnej transmisji danych, którą udostępnia w modelu hurtowym partnerom. Do tej pory jedynym klientem giełdowej grupy był Cyfrowy Polsat. Dołączy do niego także Polkomtel, którego Zygmunt Solorz-Żak przejmie do połowy listopada. Operator sieci Plus obecnie korzysta z usług grupy Midasa w prowadzonych testach LTE.

Na mocy Listu Intencyjnego, Midas i Huawei, zobowiązały się do wynegocjowania w dobrej wierze umów, w których to określą szczegółowe zasady współpracy. List obowiązuje do czasu podpisania kontraktów.

W komunikacie NFI nie podano, czy projekt, o którym mowa w liście to element, czy całość sieci, jaką wybuduje grupa Midasa.

Zgodnie z dotychczasowymi planami, spółka chciała sfinansować budowę sieci LTE m.in. ze środków pozyskanych z emisji akcji z prawem poboru.

15 listopada wznowione zostanie NWZ NFI Midas, które zagłosuje w sprawie emisji od 548 mln do 1,77 mld walorów. Część z nich stanowić ma zapłatę za udziały Aero 2, które wyceniono na 548 mln zł.

Technologie
Do kogo przenosimy numery komórkowe w 2025 roku. Jedna duża sieć na plusie
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Wzrost cen za streaming nie zraził użytkowników
Technologie
Boom na akcje małych innowatorów
Technologie
DataWalk w przełomowym momencie. Akcje drożeją
Technologie
11 bit studios: jak było z P8 i co z tego wynika
Technologie
Yarrl pokazał wyniki i opowiedział o planach