Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.05.2017 06:09 Publikacja: 09.05.2017 06:09
Spółką Zortrax zarządza Rafał Tomasiak.
Foto: Archiwum
Od początku roku główny indeks warszawskiej giełdy wzrósł o prawie 19 proc. Świetna koniunktura na rynku wtórnym przekłada się na dobre nastroje na rynku pierwotnym. Do grona tegorocznych debiutantów może dołączyć producent drukarek 3D spółka Zortrax. Jej akcjonariusze w poniedziałek zdecydowali o podwyższeniu kapitału poprzez emisję akcji serii F. Czy będą się cieszyć zainteresowaniem inwestorów?
– Zdecydowanie tak, ze względu na innowacyjny produkt, który ma coraz więcej zastosowań na świecie – uważa Konrad Księżopolski, dyrektor działu analiz Haitong Banku. Jego zdaniem na druk 3D będzie także popyt wśród klientów masowych. – Ponadto druk 3D coraz częściej jest kojarzony z Polską, to nasz kolejny eksportowy produkt z sektora wysokich technologii – dodaje Księżopolski. Z kolei Krzysztof Pado, ekspert DM BDM, podkreśla, że trudno wyrokować o zainteresowaniu ofertą Zortraksu na obecnym etapie. – Będzie ono zależeć od ceny akcji, sytuacji finansowej i celów emisji – wymienia.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Oferta na akcje Brand24 nie powiodła się. Oferta WPH na akcje Legimi udała się w połowie. Mniejszościowi akcjonariusze liczą na więcej.
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Mimo widocznej w 2024 r. fali podwyżek cen za dostęp do platform streamingowych korzystanie z nich wzrosło. Dlaczego?
Technologiczna spółka ma umowę z Rabobankiem. – Ten kontrakt oraz ostatnie projekty z bankami z listy Fortune 500 wydają się potwierdzać zwrotny moment w komercjalizacji naszej platformy - mówi prezes Paweł Wieczyński.
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Informatyczna spółka mocno poprawiła przychody i zyski. Zredukowała też zadłużenie. Zapowiada rozwój organiczny i przejęcia.
Mocna poprawa wyników i rosnąca dywidenda wspierają notowania akcji. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Popyt na produkty dla służb mundurowych rośnie. Chce to wykorzystać Arlen. – Nie ograniczamy się wyłącznie do rynku polskiego – zapowiada prezes Andrzej Tabaczyński.
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Producent gier pozytywnie zaskoczył wynikami za 2024 r. Pretekstem do realizacji zysków stała się jednak informacja o terminie premiery czwartej części „Wiedźmina”. Odbędzie się po 2026 r.
Obecnie nie jest planowana sprzedaż akcji przez akcjonariuszy, to spółka będzie pozyskiwała środki – zapowiada prezes Mateusz Wróbel.
Zarząd zarekomenduje wypłatę ponad 100 mln zł dla akcjonariuszy. To oznacza stopę dywidendy przekraczającą 17 proc. Biznes studia, po kilku trudnych latach, wychodzi na prostą.
Postępująca transformacja cyfrowa oraz inwestycje z unijnych funduszy będą napędzać w tym roku popyt na sprzęt IT i elektronikę.
Szwedzka Klarna Group złożyła dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w związku z planowaną pierwszą ofertą publiczną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas