„Celem strategicznym jest osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku produkcyjnym i wydawniczym gier rozszerzonej rzeczywistości wśród spółek notowanych na GPW" - poinformowała dziś rano firma. Co konkretnie przewiduje jej strategia? Zakłada wydawanie czterech gier na rok – czyli premiera ma przypadać raz na kwartał. Spółka do tej pory wydała trzy gry z serii „Escape Room VR", które sprzedały się w łącznej liczbie ponad 90 tys. egzemplarzy, ponadto w przygotowaniu ma cztery kolejne tytuły, z czego dwa powinny mieć premierę w 2020 r. Najbliższa gra – „Danger! Covid-19" - ukaże się pod koniec września. Łącznie, do końca 2021 roku, spółka planuje wyprodukować i wydać sześć nowych gier.
Produkcje mają powstawać głównie przy współpracy z zewnętrznymi zespołami (obecnie spółka pracuje z czterema). Budżet produkcyjny jednej gry nie powinien przekroczyć 500 tys. zł, a cykl produkcyjny to maksymalnie 12 miesięcy.
Spółka poinformowała, że zamierza samodzielnie finansować produkcje: ze środków ze sprzedaży wydawanych gier i dezinwestycji portfela IQ Partners. Strategia rozwoju zakłada także współpracę z innymi deweloperami w celu portowania wybranych gier na VR, jak również z globalnymi platformami sprzętowymi i wydawniczymi.
„Przykładem takiej współpracy jest zawarta w dniu 11 sierpnia 2020 r. umowa z Pico Interactive z siedzibą w San Francisco na produkcję gry "Escape Room VR: Stories" w chińskiej wersji językowej na urządzenia Pico Neo 2" – czytamy w raporcie. W poniedziałek przed godz. 10 akcje PunkPirtates tanieją o prawie 6 proc. W piątek wieczorem grupa opublikowała raport za I półrocze. Poniosła w tym okresie stratę netto w wysokości 552 tys. zł.
„W lutym 2020 r. zarząd podjął działania, które doprowadziły do istotnej zmiany przedmiotu działalności (...). Wpłynie to pozytywnie na długoterminowy rozwój działalności PunkPirates, gdyż umożliwi działalność w szybko rozwijającym się sektorze rynku wirtualnej rzeczywistości"- napisał zarząd w raporcie półrocznym. Podkreślił, że wirtualna rzeczywistość to dynamicznie rozwijający się segment rynku, który według analityków wzrośnie dziesięciokrotnie do 2023 r. (w 2019 r. był warty ok. 13 mld USD), a prognozowany wzrost do roku 2025 szacowany jest na około 25 proc. rocznie.