Spółka do tej pory wydała trzy gry z serii „Escape Room VR", które sprzedały się w łącznej liczbie ponad 90 tys. egzemplarzy. W przygotowaniu ma kolejne cztery tytuły, z czego dwa powinny mieć premierę w 2020 r. Najbliższa gra – „Danger! Covid-19" – ukaże się pod koniec września. Łącznie do końca 2021 r. spółka planuje wyprodukować i wydać sześć nowych gier.

Produkcje mają powstawać głównie przy współpracy z zewnętrznymi zespołami (obecnie spółka pracuje z czterema). Budżet produkcyjny jednej gry nie powinien przekroczyć 500 tys. zł, a cykl produkcyjny to maksymalnie 12 miesięcy.

Giełdowa spółka poinformowała, że zamierza samodzielnie finansować produkcje: ze środków ze sprzedaży wydawanych gier i dezinwestycji portfela IQ Partners. Strategia zakłada także współpracę z innymi deweloperami w celu portowania wybranych gier na VR, jak również z globalnymi platformami sprzętowymi i wydawniczymi. Zarząd wskazuje, że przykładem takiej współpracy jest zawarta w zeszłym miesiącu umowa z Pico Interactive z San Francisco na produkcję gry „Escape Room VR: Stories" w chińskiej wersji językowej na urządzenia Pico Neo 2.

PunkPirates to dawne IQ Partners. Początkowo zajmowało się ono działalnością inwestycyjną, jednak na początku tego roku zdecydowało się na przejęcie olsztyńskiego studia PunkPirates, zmieniło nazwę i zapowiedziało skoncentrowanie się na rzeczywistości wirtualnej. Zarząd przekonuje, że jest to uzasadnione, ponieważ rynek VR ma duży potencjał. Prognozowany przez analityków wzrost do 2025 r. szacowany jest na około 25 proc. rocznie.

Kilka dni temu grupa opublikowała raport za I półrocze 2020 r. Poniosła w tym okresie stratę w wysokości ponad 550 tys. zł. kmk