Tylko jedna z firm – Nexera Holding – powiedziała wprost, jakie jest jej stanowisko (nie jest zainteresowana). Komentarza odmówiła Netia (Grupa Cyfrowy Polsat). W podobny sposób zareagowała w późniejszym czasie także łódzka Toya.
Jak rozumiemy, P4, operator sieci Play i UPC Polska, w takiej transakcji udziału nie planują.
Ciekawe informacje płyną z samego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK, zgodnie z decyzją wydaną Vectrze w 2020 r., gdy kupowała Multimedia Polska, musi zgodzić się na wytypowanego przez kablówkę inwestora.
– Vectra przedłożyła listę potencjalnych inwestorów – nabywców części sieci objętej warunkiem, o którym mowa w decyzji prezesa UOKiK. Prezes UOKiK po dokonaniu oceny potencjału konkurencyjnego poszczególnych zgłoszonych przedsiębiorców zaakceptował ich jako potencjalnych inwestorów części sieci pismami z 21 lipca 2021 r. i 1 września 2021 r. – poinformowało nas biuro prasowe UOKIK-u. Według urzędu zaakceptował on inwestorów we wszystkich miastach, w których Vectra powinna wyzbyć się części infrastruktury i abonentów.
Od ostatniego pisma UOKiK wystosowanego do Vectry minęły już ponad dwa miesiące. To oznaczać może, że obecnie Vectra bądź finalizuje rozmowy z inwestorami, bądź ma problemy, aby się z nimi porozumieć.