Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 02.10.2021 15:42 Publikacja: 02.10.2021 15:34
3 zdjęcia
ZobaczFoto: GG Parkiet
Wrzesień dla całego portfela technicznego „Parkietu" był dobrym miesiącem, choć paradoksalnie większość analityków poniosła straty. Co ciekawe, w zestawieniu na kolejny miesiąc wciąż mamy silną reprezentację z sektora gier. Analitycy liczą na powrót zainteresowania tą częścią rynku po miesiącach marazmu.
Miesiąc nerwów na rynkach
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Nieco mocniejszy dolar, perspektywy wzrostu cen miedzi i gazu. I wiara w małe spółki z warszawskiego parkietu – to główne typy ekspertów na końcówkę roku.
Warto postawić na dobre fundamentalnie spółki, które dzielą się z akcjonariuszami zyskiem. Takich na warszawskim parkiecie na szczęście nie brakuje. Jakie są wskazania ekspertów?
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
Odbicie notowań amerykańskiej waluty z II połowy kwietnia powinno być kontynuowane w kolejnych tygodniach. Inwestorów przyciągają wysokie rentowności obligacji USA.
Po dwóch ciężkich miesiącach eksperci coraz odważniej mówią, że czas już na powrót do wzrostów. Skala korekty jest duża, a sezon wyników zapowiada się dobrze.
WIG20 udało się cudem zamknąć notowania nad poziomem ze środy. We Frankfurcie i Nowym Jorku kolejne rekordy wszech czasów. Trump przypomniał sobie o Fedzie. W Japonii stopy w górę. A rząd Chin "stymuluje" akcje.
Real brazylijski umacnia się w stosunku do dolara dzięki zwiększonemu zaufaniu inwestorów na rynku krajowym i przecenie amerykańskiej waluty. Mimo to od 22 stycznia 2024 r. real osłabił się w stosunku do dolara o około 20 proc.
Polski rynek akcji wygląda w styczniu zdecydowanie lepiej niż w poprzednich miesiącach, a główne światowe indeksy znów biją rekordy. Jeśli zdołają utrzymać trend, to byłby to dodatkowy mocny bodziec dla krajowych benchmarków.
Ponad 70 proc. spółek jest teraz wycenianych wyżej niż na początku roku, w tym 5 proc. podrożało o minimum jedną trzecią. Są nawet firmy, które zwiększyły swoją wycenę kilkakrotnie. W których przypadkach to czysta spekulacja, a w których uzasadnione zwyżki?
Są na giełdzie spółki, które mocno rozczarowały inwestorów. Sprawdzamy, czy ich fatalna passa ma się już ku końcowi. Czy kursy zaczną rosnąć? Jakie czynniki mogą odwrócić trend?
Po dwóch znakomitych latach dla akcji brokerzy, zarządzający funduszami w większości obstawili rok 2025. Większość prognoz jest bycza, nawet ponad 7 tys. punktów. S&P 500 jest o 15 proc. od przekroczenia tego poziomu. Średnia roczna zmiana w ciągu 30 lat wynosi ok. 10 proc.
Wskaźnik zyskał w środę 1,3 proc. i dotarł w ciągu dnia do 2373 pkt. Ostatecznie kończył dzień wynikiem 2362 pkt. Jest najwyżej od września. Od początku roku ugrał ponad 7 proc. Niektórzy zastanawiają się, czy nie przyszła pora na korektę.
Akcje największego polskiego banku ponownie wzbiły się na nowy historyczny rekord, co jest jednoznacznie byczym sygnałem w trwającym od kilkudziesięciu miesięcy trendzie wzrostowym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas