Jaki nastroje panowały na rynku IPO w Europie w 2024 r.?
Jak na tle europejskim wypadł rynek polski?
Czy lepszy debiut Żabki byłby przepustką także dla innych spółek do wejścia na GPW?
Czego można się spodziewać po polskim rynku IPO w 2025 r.?
Aktualizacja: 14.01.2025 23:03 Publikacja: 14.01.2025 10:38
Foto: parkiet.tv
Jaki nastroje panowały na rynku IPO w Europie w 2024 r.?
Jak na tle europejskim wypadł rynek polski?
Czy lepszy debiut Żabki byłby przepustką także dla innych spółek do wejścia na GPW?
Czego można się spodziewać po polskim rynku IPO w 2025 r.?
Diagnostyka pierwszym poważnym testem dla rynku IPO?
Czy jest szansa na to, by wyceny w IPO nie były zbyt wygórowane?
Czego dzisiaj potrzebują spółki, by debiutować na GPW? Wsparcia systemowego czy dobrych nastrojów i wysokich wycen?
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Silną zachętą do założenia konta Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego na koniec roku jest możliwość odpisania sobie wpłat od podstawy opodatkowania. Żeby skorzystać z ulgi, wystarczyło wpłacić 9,4 tys. zł do końca roku, nie trzeba było jeszcze podejmować decyzji inwestycyjnych, ale w styczniu – trzeba już jednak zacząć wdrażać jakąś strategię.
2024 r. to duży spadek sprzedaży mieszkań w największych miastach. Nabywcami byli zamożni Polacy. Czy i co zmieni się w 2025 r.? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego w Otodom Analytics.
Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w BM BNP Paribas, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
Warszawska giełda wraca po świąteczno – noworocznym rozprężeniu wraca do normalnego handlu. WIG20 w tym roku zdążył jednak już zyskać 3,5 proc. Czy można to traktować, jako dobrą wróżbę na przyszłość? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ. Naszego rozmówcę zapytamy m.in.:
Jak zacząć inwestowanie od całkowitych podstaw, czyli od porządku w budżecie domowym i jak bezpiecznie rozpoczynać inwestycje – rozmawiamy z Dominiką Nawrocką, edukatorką finansową.
– Uważam, że chciwość i strach są dwoma emocjami, które zawsze powinny inwestorom towarzyszyć – mówi prof. Adam Szyszka, profesor Szkoły Głównej Handlowej, ekspert od finansów behawioralnych i były członek Rady Giełdy w przedświątecznym programie "Prosto z Parkietu".
Jeśli oferta akcji Diagnostyki się powiedziecie, to będzie to dobry sygnał dla innych spółek, które myślą o debiucie na GPW – mówi Kamil Wardzyński, dyrektor w PwC.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,75 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,61 procent.
Korekta na Wall Street wydaje się być bardzo niezdecydowana. Pomimo strat na wczorajszym otwarciu, amerykańskie indeksy zamknęły sesję na zielono, utrzymując pozytywne momentum aż do dzisiejszego otwarcia.
Inwestorzy nadal przyglądają się amerykańskiemu rynkowi akcji i obligacji. Poniedziałkowe odreagowanie nie przyciągnęło kolejnych.
Akcje Orange Polska przed publikacją nowej strategii szorują po dnie. Analitycy szukają powodów na rynkach obligacji, Hiszpanii i samym biznesie telekomu.
W najnowszym miesięcznym raporcie analitycy wskazali spółki, które powinny zachowywać się lepiej i gorzej od rynku. W tej drugiej grupie są Enea, Eurocash oraz JSW. A na kogo warto postawić?
Grupa mniejszościowych akcjonariuszy rozpoczęła prace nad powołaniem porozumienia, które docelowo ma posiadać 5 proc. w kapitale. Chcą powołania rewidenta ds. szczególnych.
Inwestorzy z warszawskiego parkietu zeszli na ziemię. Wczoraj wszystkie główne wskaźniki spadły. Graczom poza sytuacją na tzw. rynkach bazowych przeszkadzał drożejący dolar. Czy notowaniom pomogą dziś doniesienia z USA w sprawie ceł?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas