Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.02.2017 09:51 Publikacja: 01.11.2013 10:16
Ładnie urządzone mieszkanie, w dobrej lokalizacji, rzadko ma okazyjną cenę. Najczęściej stawka jest niższa, gdy lokal jest w złym stanie technicznym, ma wysokie koszty utrzymania, nieuregulowany stan prawny czy kłopotliwe sąsiedztwo. To jednak pułapka na inwestora.
Foto: 123RF
Na rynku nieruchomości roi się od ofert reklamowanych jako „okazja", „super- cena" czy też „doskonała inwestycja". W rzeczywistości jednak coś, co ma być przysłowiową żyłą złota, może powodować spore zobowiązania finansowe – ostrzega Elżbieta Liberda z lublińskiej Kancelarii Lex Perfect. Mówi, że zdarzają się tzw. okazje związane np. z zakupem kamienic. Pozornie tania nieruchomość może się okazać studnią bez dna, szczególnie gdy jest pod ochroną konserwatora. – Często zdarza się, że inwestor planuje w takim budynku np. prowadzenie kameralnego pensjonatu czy też restauracji i w ten sposób szacuje rentowność inwestycji. Pytanie, czy w ogóle będzie ona mogła zostać w tym obiekcie zrealizowana – mówi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas