Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.04.2025 00:59 Publikacja: 24.01.2024 06:00
Robert Gromada, prezes MediSensonic
Foto: materiały prasowe
Prezes Robert Gromada podtrzymał giełdowe plany technologicznej spółki specjalizującej się w rozwiązaniach medycznych. – Naszym celem jest wejść na giełdę jak najszybciej, planujemy to w 2024 r. – zapowiada. Jednocześnie wyjaśnia, że już trwają prace nad przygotowaniem dokumentu informacyjnego, a niebawem spółka będzie mogła przedstawić bardziej precyzyjne informacje dotyczące planowanego debiutu i kolejnej emisji akcji.
MediSensonic ma w planach komercjalizację swoich produktów. – W tym celu chcemy w tym roku podpisać umowę z doradcą transakcyjnym, który nas wesprze w tym procesie – zapowiada prezes. Plany zakładają rozpoczęcie procesu komercjalizacji w tym roku, a finalizacja miałaby nastąpić najwcześniej w 2025 r. Zyskiem z komercjalizacji spółka chce się dzielić z akcjonariuszami. Na wypłatę planuje przeznaczyć minimum 50 proc. zysku wygenerowanego ze sprzedaży technologii.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Medicalgorithmics pozyska od swojego akcjonariusza dodatkowe finansowanie w kwocie do 9 mln zł (2,4 mln USD), zwiększającą całą wartość posiadanych pożyczek do 5,4 mln USD.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Nawiązanie współpracy z potentatem z branży biofarmaceutycznej i pierwsze wspólne zlecenie dają nadzieję na przełom w pozyskiwaniu nowych klientów.
Z początkiem poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji biofarmaceutycznej spółki, w wyniku czego jej kurs rósł nawet o blisko 20 proc. Przekonały ich pozytywne wieści, które napłynęły ze spółki.
Giełdowy medtech pochwalił się umową dystrybucyjną, która umożliwi sprzedaż rozwiązań oferowanych przez spółkę na kolejnym rynku w Europie.
Działania spółki mające na celu poprawę rentowności jej podstawowego biznesu zaczynają przynosić pozytywne efekty.
Średnia cena docelowa z rekomendacji dla tegorocznego debiutanta implikuje 21-proc. pole do zwyżki. Motorem napędowym dla biznesu są rozwój organiczny i przejęcia. Najnowsza inwestycja wpisuje się w ten scenariusz.
Ubiegły rok przyniósł rekordowe obroty akcjami na warszawskiej giełdzie. Ten rok pod tym względem może być jeszcze lepszy. Polskie domy maklerskie korzystają z tego faktu jedynie połowicznie. Branża musi więc stawiać na dywersyfikację.
Akcje Netflixa w pierwszej reakcji wzrosły ponad 4% po bardzo solidnych wynikach finansowych za I kwartał 2025 roku. Istnieją powody, dla których Netflix jest przez rynek odbierany jako pewien ‘papierek lakmusowy’ nastrojów konsumentów i ich apetytu na konsumpcję uznaniowych dóbr, w tym przypadku - usług.
Zmienność jest niższa, a rynki akcyjne rosną. Warto w tym kontekście zauważyć, że bardzo dobrze wypadł krajowy parkiet.
Mimo bardzo udanego pod względem stóp zwrotu I kwartału inwestorzy handlujący na krajowym rynku nie mogą narzekać na brak atrakcyjnie wycenianych spółek. W których analitycy widzą potencjał?
Prezes Fedu stwierdził, że Rezerwa Federalna skupiać się będzie na ograniczeniu skutków ewentualnych ceł, co niweczy nadzieje inwestorów na szybszą ścieżkę obniżek stóp.
Finałowa sesja świątecznego tygodnia na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów.
Warszawa błysnęła siłą podczas czwartkowych notowań. WIG20 zyskał prawie 1,1 proc., podczas gdy w Europie przeważały spadki.
Europejskie indeksy notują dziś mieszaną sesję. Notowania francuskiego CAC40 oraz niemieckiego DAXa spadają o ok. 0,5%, a brytyjski FTSE 100 spada o ok. 0,1%. Z drugiej strony nieco lepsze nastroje notuje szwajcarski SMI, który rośnie o 0,2% oraz włoski IT40, który rośnie o 0,7%. Nastrój zawieszenia sentymentu na europejskich rynkach wskazuje szeroki indeks STOXX Europe 600, który notuje odczyt o ok. 0,1% niższy niż wczorajsza cena zamknięcia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas