Zgodnie z przyjętą polityką notowana na NewConnect spółka może rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidend w wysokości od 40 do 60 proc. zysku netto uzyskanego w danym roku obrotowym.

Ostateczne rekomendacje zarządu w zakresie wypłaty dywidendy będą zależeć od wielkości wypracowanego zysku, oceny sytuacji finansowej i płynności spółki oraz potrzeb kapitałowych.

W ocenie zarządu Urteste, realizacja polityki dywidendowej powinna zapewnić spółce środki na kontynuowanie działalności i realizację kolejnych projektów badawczych. – Uchwaliliśmy politykę dywidendową Urteste, ponieważ chcemy w transparentny sposób komunikować obecnym i przyszłym akcjonariuszom Urteste plany dotyczące podziału zysku w przypadku komercjalizacji technologii Urteste do wczesnej diagnostyki nowotworów.

Nasz model biznesu jest zgodny z modelem powszechnie stosowanym w branży i zakłada udzielenie licencji lub sprzedaż praw do technologii – podkreśla Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste.

Ureste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii umożliwiającej wykrywanie chorób nowotworowych z próbek moczu.