Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.08.2017 11:37 Publikacja: 08.08.2017 06:04
Janusz Płocica, prezes spółki Cormay
Foto: Archiwum
Biochemiczny analizator Equisse został zarejestrowany w urzędzie i może być wprowadzony do obrotu na rynku polskim i krajów UE. Kiedy Equisse trafi do komercyjnej sprzedaży?
Analizatory Equisse i Hermes to zaawansowane urządzenia przeznaczone do średnich i dużych laboratoriów. Urządzenia tej klasy z reguły są podstawowym urządzeniem do pracy, są bardzo intensywnie wykorzystywane, a o ich użyteczności decyduje głównie dokładność badań oraz niska awaryjność. To, ile czasu upłynie od rejestracji urządzenia do startu otwartej sprzedaży, zależeć będzie od tego, ile potrwa dopracowywanie i testowanie analizatorów pracujących, w zaprzyjaźnionych laboratoriach, w warunkach roboczych. Na jesieni pierwsze analizatory zostaną zainstalowane w kilku laboratoriach w Polsce. Kolejnym etapem będzie tzw. sprzedaż selektywna, w ramach której analizatory trafią do zagranicznych, wyselekcjonowanych klientów. Będą to dobrze znani nam klienci z około dziesięciu krajów, co do których mamy pewność, że ich obsługa będzie w stanie poradzić sobie z ewentualnymi podstawowymi problemami. Ten etap może potrwać od trzech do sześciu miesięcy. To już będzie współpraca komercyjna, nie będzie ona jednak nakierowana na maksymalizację marż. Po tym etapie ruszymy z komercyjną sprzedażą. Szacujemy, że nastąpi to pod koniec 2018 r. Tak samo będziemy postępowali z Hermesem Juniorem i Hermesem Seniorem.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Medicalgorithmics pozyska od swojego akcjonariusza dodatkowe finansowanie w kwocie do 9 mln zł (2,4 mln USD), zwiększającą całą wartość posiadanych pożyczek do 5,4 mln USD.
Nawiązanie współpracy z potentatem z branży biofarmaceutycznej i pierwsze wspólne zlecenie dają nadzieję na przełom w pozyskiwaniu nowych klientów.
Z początkiem poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji biofarmaceutycznej spółki, w wyniku czego jej kurs rósł nawet o blisko 20 proc. Przekonały ich pozytywne wieści, które napłynęły ze spółki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas