Bitcoin nurkuje w stronę 50 tys. dolarów

Po ponad 13-proc. stratach w minionym tygodniu kurs bitcoina nadal spada w stronę kolejnej zapory na poziomie 50 tys. dolarów.

Publikacja: 05.08.2024 08:40

Bitcoin nurkuje w stronę 50 tys. dolarów

Foto: AFP

Dzisiaj najważniejsza waluta cyfrowa traciła nawet 10 proc. a jej tegoroczny dorobek stopniał do około 24 proc.

Ether, główny rywal bitcoina doświadcza największego spadku od trzech lat. Jego kapitalizacja zanurkowała nawet o jedną czwartą

Miniony tydzień był najgorszy dla branży kryptowalut od implozji giełdy FTX. Amerykańskie fundusze ETF bezpośrednio inwestujące w bitcoina 2 sierpnia doświadczyły największego odpływu pieniędzy od około trzech miesięcy.

Aktywa cyfrowe rykoszetem oberwały od japońskiego jena. Spekulanci dostosowują się do wyższych stóp procentowych w Japonii i likwidują swoje pozycje w transakcjach carry trade, twierdzi Hayden Hughes, odpowiedzialny za inwestycje kryptowalutowe w firmie Evergreen Growth.

- Ci inwestorzy zmagają się też z drastycznym wzrostem kosztów hedgingu bazujących na zmienności pary USD-JPY-– podkreśla.

Z kolei Justin D’Anethan z firmy Keyrock sądzi, że do wyprzedaży na rynku walut cyfrowych przyczyniły się też pogłoski rozpowszechniane w mediach społecznościowych o wycofywaniu się inwestorów instytucjonalnych z aktywów powiązanych z etherem.

W ciągu 24 godzin zlikwidowano bycze pozycje na rynku krypto- powiązane z instrumentami pochodnymi - o wartości 700 milionów dolarów, wynika z danych firmy Coinglass, cytowanych przez agencję Bloomberga.  

Kryptowaluty
Krach na rynku bitcoina. Kapitał ucieka z rynku
Materiał Promocyjny
Czy samochód służbowy musi być nudny?
Kryptowaluty
Bitcoin cierpi! Rynek zalewają bankruci. Do akcji wkracza Genesis
Kryptowaluty
Indeks Big Tech lepszy od bitcoina. Odwrót od gry pod zwycięstwo Trumpa?
Kryptowaluty
Będzie amerykańska rezerwa bitcoinów?
Materiał Promocyjny
Transformacja na elektromobilność otwiera wiele nowych możliwości
Kryptowaluty
Relatywna siła bitcoina
Kryptowaluty
Bitcoin ucieka akcjom. Korelacja na minusie