Aktualizacja: 23.02.2024 21:15 Publikacja: 23.02.2024 21:15
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Mocne wzrosty na warszawskiej giełdzie skłoniły przedstawicieli Allegro, Protektora, PCF Group czy mBanku do sprzedaży walorów. Ale na drugim biegunie mamy takie firmy, jak: Asseco SEE, Diagnostyka czy PKP Cargo, gdzie zaangażowanie kluczowych osób wzrosło.
Umowa z Sony stała się impulsem do zwyżki. – Perspektywy wynikowe grupy uległy poprawie. Ale nie wydaje mi się, by w takim stopniu, by uzasadnić tak agresywny ruch – mówi Mateusz Chrzanowski, ekspert Noble Securities.
Akcje studia od czwartku podrożały trzykrotnie. Są najwyżej od dwunastu miesięcy. Paliwem do wzrostów jest umowa z Sony i wznowienie prac nad projektem „Victoria”.
W piątek akcje studia podrożały o prawie 14 proc., wczoraj o 35 proc., a podczas dzisiejszej sesji wzrost sięga 40 proc. Co się dzieje?
Kiedy PCF Group wchodziło na giełdę w 2020 r., zainteresowanie inwestorów akcjami spółki było tak duże, że przełożyło się na rekordową w historii naszej giełdy 98,5-proc. redukcję zapisów. Na razie firma nie dała zarobić. Jej wycena od czasu IPO stopniała o prawie 80 proc. Wiele jednak wskazuje, że najtrudniejszy czas grupa ma już za sobą. Jaki będzie 2025 rok?
Po piątkowym 14-proc. rajdzie notowań, dziś kurs idzie w górę jeszcze mocniej. Czy rynek znów uwierzył w producenta gier?
W zeszłym roku zatrudnienie cięli i robili odpisy producenci gier mobilnych. Teraz przyszedł czas na pozostałych. W środę rynkiem zatrzęsła informacja od 11 bit studios.
Producent gier nie zbierze zaplanowanych 350 mln zł. Inwestorów to nie zaskoczyło. I tak nie wierzyli, że spółka pozyska więcej kapitału, niż jest warta na rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas