Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.05.2017 06:00 Publikacja: 12.05.2017 06:00
Foto: Fotolia
Podstawowa zasada, której powinien się trzymać każdy inwestor, mówi: graj z trendem. Nawet najgorszy long (długa pozycja – red.) w trendzie wzrostowym jest lepszym pomysłem niż najlepszy short (krótka pozycja – red.). Bardzo często spotykaną tendencją u początkujących inwestorów jest szukanie tzw. Świętego Graala. Niezliczona ilość wskaźników, oscylatorów, średnich, testowanie różnych mniej lub bardziej złożonych strategii. Wszystko to wprowadza tylko niepotrzebny zamęt i znacznie utrudnia sprawę. Najwięcej informacji wskaże praktycznie sam wykres, cała reszta jest niepotrzebnym dodatkiem. Złym nawykiem jest także szukanie pozycji na siłę lub wchodzenie w nią za szybko, bez uprzedniej dokładnej analizy. Rynek codziennie oferuje niezliczoną ilość okazji inwestycyjnych, dlatego lepiej jedną przegapić i nie zarobić, niż zanotować jakąkolwiek stratę pod wpływem nieprzemyślanej decyzji. Giełda to miejsce, gdzie strach zderza się z chciwością. Emocje te są jednym z głównych powodów stratnych pozycji, dlatego trzeba nauczyć się je w odpowiednim momencie wyłączać.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas