Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.04.2025 07:09 Publikacja: 06.11.2023 21:00
Foto: AdobeStock
To rozwiązanie obejmujące całą Unię Europejską wchodzi w życie już 8 grudnia, a zgodnie z zapowiedziami Komisji Europejskiej docelowo przepisy obejmą też inne kategorie, jak mocne alkohole. Obecnie trwają na razie analizy tych rozwiązań, a w przypadku wina już za chwilę zaczną być obowiązkowe.
Nowe przepisy dotyczą informacji, do jakich powinien mieć dostęp konsument. Obejmą one skład i wartość odżywczą, a wszystko to zostanie zakomunikowane w jednolity i ustandaryzowany sposób. Znakowanie będzie obligatoryjne i obejmie wszystkie wina sprzedawane w Unii Europejskiej, w tym również te wytwarzane poza nią.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu postępowania z Rosją w tle.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Kurs dość dynamicznie odbija od potwierdzonej linii trendu spadkowego, wzbijając się już ponad średnią pięćdziesięciosesyjną.
Dystrybutor IT w marcu zwiększył przychody o 9 proc. Jakie będą kolejne miesiące?
W połowie wtorkowej sesji notowania handlowej grupy zwyżkują o blisko 4 proc., zbliżając się do 17 zł. To drugi dzień wyraźnego umocnienia.
Dystrybutor IT w marcu zwiększył przychody o 9 proc. Był to najlepszy marzec w historii spółki. Jakie będą kolejne miesiące?
Spółka liczy na pozytywną zmianę w otoczeniu rynku, które wesprze jej wzrost w tym roku.
Alkohole z Polski podbijają rynki zagraniczne, a najlepiej radzą sobie mocniejsze trunki, z wódką na czele.
Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych rusza do interwencji na rynku masła. Sprzeda w przetargu tysiąc ton mrożonego masła, żeby ustabilizować ceny przed świętami.
Prokuratura zatrzymała Janusza P. we czwartek, ale świadków przesłuchuje już od ponad roku. W tle 10 tys. poszkodowanych i ponad 350 mln zł długów wobec wierzycieli, urzędu skarbowego i ZUS.
Od lat firmy sprzedające takie produkty poruszają się w prawnej próżni, ponieważ handel trunkami w sieci jest nieuregulowany. Ministerstwo Rolnictwa stwierdza, że powinno się coś z tym zrobić.
Resort klimatu zapowiada na jesień kontrole operatorów i ich przygotowań do startu systemu kaucyjnego.
– Po tak głębokich spadkach, jakie mieliśmy w ubiegłych latach, trudno być aż takim optymistą, by powiedzieć, że rynek wróci do wzrostów. Mamy nadzieję, że przynajmniej się ustabilizuje – mówi Magdalena Brzezińska, dyrektorka ds. korporacyjnych w Grupie Żywiec.
Segment premium najszybciej zyskuje na wartości, jeśli chodzi o winiarskie zakupy Polaków. Rośnie kosztem tych najtańszych.
Rynek alkoholi czeka rok intensywnych przygotowań do wprowadzenia systemu kaucyjnego, poradzenie sobie z efektem kolejnego podwyższenia akcyzy i nadążanie za gustami konsumentów, które zmieniają się zależnie od warunków rynkowych i – zapewne – fazy księżyca.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas