AmRest ma nową umowę sprzedaży biznesu KFC w Rosji

AmRest rozwiązał umowę sprzedaży biznesu KFC w Rosji z OOO Almira i - w związku z prawem pierwokupu podpisał nową - ze Smart Service Ltd., podała spółka. AmRest oczekuje, że otrzyma w rezultacie transakcji co najmniej 100 mln euro.

Publikacja: 27.02.2023 08:53

KFC w Moskwie

KFC w Moskwie

Foto: Bloomberg

"AmRest informuje, że Unirest LLC, podmiot powiązany z Yum! Brands Inc., skorzystał zgodnie z obowiązującymi umowami franczyzowymi z prawa pierwokupu na jego rzecz lub na rzecz osoby trzeciej i wyznaczył Smart Service Nord Ltd. jako nabywcę biznesu" - czytamy w komunikacie.

Smart Service jest zarządzany przez dwóch rosyjskich franczyzobiorców marki KFC: Konstantina Kotov oraz Andrey'a Oskolkov i według informacji dostępnych publicznie jest podmiotem, z którym Yum! Brands zawarł umowę sprzedaży w celu przeniesienia własności swoich rosyjskich restauracji KFC w październiku 2022 roku, podano.

"W konsekwencji skorzystania przez Unirest z prawa pierwokupu, AmRest rozwiązał umowę sprzedaży udziałów zawartą z OOO Almira w dniu 6 grudnia 2022 roku i podpisał nową umowę sprzedaży ze Smart Service w dniu 25 lutego 2023 r., zasadniczo na takich samych warunkach na jakich zawarta była umowa pomiędzy AmRest i OOO Almira" - czytamy również.

AmRest oczekuje, że otrzyma w rezultacie transakcji sprzedaży kwotę w wysokości minimum 100 mln euro, podano.

Spółka zastrzega, że nowa umowa sprzedaży również jest uzależniona od jej zatwierdzenia przez rosyjski Urząd Antymonopolowy oraz od innych zezwoleń regulacyjnych, które mogą mieć zastosowanie w Rosji.

AmRest to jeden z wiodących publicznie notowanych operatorów restauracji w Europie, posiada portfolio rozpoznawalnych marek w 25 krajach. AmRest prowadzi restauracje pod markami franczyzowymi, takimi jak KFC, Starbucks, Pizza Hut i Burger King, a także pod markami własnymi, takimi jak La Tagliatella, Sushi Shop, Bacoa i Blue Frog. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Handel i konsumpcja
Techniczna spółka dnia. Poturbowany Eurocash broni się przy jesiennych dołkach
Materiał Promocyjny
Pierwszy bank z 7,2% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. złotych
Handel i konsumpcja
Marcin Zieliński: Makarony szukają akwizycji
Handel i konsumpcja
Gorąca końcówka pierwszego półrocza dla spółek z WIG-odzież
Handel i konsumpcja
Wittchen ma problem. W turystyce boom, a walizki nie schodzą. Oto dlaczego
Materiał Promocyjny
NIS2 - skuteczne metody zarządzania ryzykiem oraz środki wdrożenia
Handel i konsumpcja
Inwestorzy fetują zwolnienia w Eurocashu. „Do obietnic podchodzą serio”
Handel i konsumpcja
Czy Żabka ukąsi Dino? Analitycy wskazują słabe punkty