Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 15.11.2017 05:40 Publikacja: 15.11.2017 05:40
Prezes Dariusz Kalinowski zapowiada, że w przyszłym roku Stokrotka będzie jedną z najszybciej rosnących sieci.
Foto: materiały prasowe
Z kolei do końca roku ma powstać minimum 25 marketów. – Finalizujemy jeszcze parę transakcji. Jest szansa, że do tej liczby dojdzie jakieś osiem sklepów – zapowiada Dariusz Kalinowski, prezes Emperii. Łącznie przedsiębiorstwo ma około 50 lokalizacji przygotowanych pod nowe sklepy.
W III kwartale holding otworzył 23 Stokrotki i był to historyczny rekord. – W ciągu ostatnich czterech lat podwoiliśmy liczbę Stokrotek – zauważa Kalinowski. – W 2018 r. chcemy być jedną z najszybciej rozwijających się sieci detalicznych w Polsce. Wystarczy, że utrzymamy obecne tempo rozwoju – dodaje. Jak na razie IV kwartał zaczął się dobrze. W październiku sprzedaż porównywalna wzrosła o 5,8 proc. Zdaniem prezesa spółki przewagą Emperii są różne formaty sklepów, co pozwala dopasować ich wielkość do lokalnych warunków. Przedsiębiorstwo w tym roku otworzy prawdopodobnie 82 nowe sklepy bez uwzględnienia zamknięć. Kalinowski zapowiada, że w przyszłym roku może powstać około 100 Stokrotek.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O strategii Grupy LPP na lata 2025-2027, ekspansji zagranicznej, planie dla sieci sklepów Sinsay, sukcesji - rozmawiamy z Markiem Piechockim, szefem gdańskiej grupy odzieżowej.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Grupa LPP w latach 2025-2027 chce podwoić skalę biznesu – wynika z prognoz przedstawionych przez gdańską spółkę wraz z wynikami rocznymi. Analitycy są podzieleni jak zachowają się inwestorzy. Sesja zaczęła się od mocnego spadku.
Spółka twierdzi, że jest bliżej wyjścia z giełdy. Analiza zeszłorocznego stanowiska KNF pozwala jednak stwierdzić, że piłka jest wciąż w grze.
W ostatnich latach Allegro koncentrowało się na poprawie kondycji finansowej grupy. Teraz zapowiada otworzenie kolejnego rozdziału i przyspieszenia wzrostu. Będzie za to odpowiedzialny Marcin Kuśmierz, który zastąpi na stanowisku Roya Perticucciego.
Marcin Kuśmierz zastąpi Roya Perticucciego na stanowisku prezesa Allegro. Jakie ma plany?
Rynek odzieży jest rosnący, ale wymagający – ocenia Mirosław Misztal, prezes Monnari Trade. Przyznaje, że giełdowa firma dostaje szereg propozycji inwestycyjnych. Co zrobi?
Nowe cła USA Trumpa zmniejszyłyby niemiecki eksport do Stanów Zjednoczonych o mniej niż 3 proc. Gdyby UE nie podjęła żadnych środków zaradczych, niemiecki eksport spadłby o 2,4 proc. A cła mogą obniżyć wzrost gospodarczy Niemiec o 0,9 pkt proc.
Akcje spółki taniały mimo niewielkiego wzrostu zysków i rentowności notowanych w ubiegłym roku. W tym roku zarząd liczy się z kontynuacją negatywnych trendów. Jednocześnie skupia się na realizacji kluczowych celów strategicznych.
Wkrótce koncern powinien przedstawić długoterminowy plan rozwoju, być może nawet z perspektywą do 2055 r. Priorytetem jest zagwarantowanie grupie perspektywicznych i stabilnych warunków wydobycia, wzbogacania i hutnictwa miedzi i srebra.
Dzięki planowanemu wzrostowi EBIDTA oraz zrealizowanemu obniżeniu zadłużenia, transfer do akcjonariuszy w najbliższych latach mocno wzrośnie. Czy będzie to paliwem do dalszego wzrostu wyceny na giełdzie?
Przy okazji publikacji wyników za 2024 r., Polenergia poinformowała także o założeniach nowej strategii spółki do 2030 r. W jej efekcie Polenergia ma zanotować ponad dwukrotny wzrost EBITDA i blisko 1 GW mocy więcej do 2030 r.. Morska energetyka ma być głównym celem spółki co jest zresztą konsekwencją największych nakładów inwestycyjnych. Finalnej decyzji inwestycyjnej dla dwóch farm offshore jednak jeszcze nie ma.
Władze Aliora przedstawiają ambitne plany rozwojowe. W strategii nie ma ani słowa o potencjalnej fuzji z Pekao. W celach na 2027 rok Alior zakłada przeznaczenie na dywidendę ponad 50 proc. zysku. Bank jest dziś najsilniejszą spółką wśród blue chipów
Spółka podtrzymała plany określone podczas IPO jak skorygowana marża EBITDA w przedziale 12-13 proc. oraz wzrost sprzedaży LfL w 2025 roku na poziomie od średnich do wysokich jednocyfrowych w proc. Oczekuje też dalszego wzrostu zysku netto
Największy operator telekomunikacyjny w kraju obiecuje inwestorom poprawę wyników w latach 2025–2028, ale czy dywidenda będzie rosła – pewny nie jest.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas