Komisja Nadzoru Finansowego zorganizuje jeden z najpopularniejszych sprawdzianów wiedzy o rynku kapitałowym 25 marca. Zakres tematyczny i literatura, a także odpłatność (500 zł) pozostały bez zmian. Ponieważ zarówno GPW, jak i Izba Domów Maklerskich zabiega o to, aby być odpowiedzialnym za organizację testów, niewykluczone, że będzie to jedna z ostatnich okazji, aby podejść do egzaminu na dotychczasowych zasadach. Nie jest jeszcze znana data trzyetapowego egzaminu na doradcę inwestycyjnego – zwykle jednak wypada an albo w tę samą niedzielę, co egzamin maklerski, albo KNF decyduje się na tygodniowe przesunięcie. W tym samym terminie, co egzamin na maklera papierów wartościowych, odbędzie się test na maklera giełd towarowych.
Osoby, które myślą o współpracy z domem maklerskim na zasadzie luźniejszej niż etat, mogą zainteresować się egzaminem na agenta firmy inwestycyjnej. Najbliższy organizowany jest przez KNF 5 lutego. Agenci (potocznie mówi się o nich AFI) to często najlepsza „sprzedażowa" kadra biur, obsługująca najcenniejszych klientów, z którymi brokerzy dzielą się prowizją od zleceń.
Chętni na podejście do najbardziej prestiżowego trzyetapowego egzaminu Chatered Financial Analyst (CFA) mają czas na decyzję do 14 marca (wówczas mija czas na rejestrację kandydatów). Same testy odbędą się w dniach 2-3 czerwca. Osoby, które zdawały egzamin w sesji grudniowej niecierpliwie czekają na 24 stycznia, kiedy to znane będą dopiero jego wyniki.
9 marca wypada inny egzamin dla analityków (CIIA – Certified International Investment Analyst), organizowany przez europejskie Stowarzyszenie Certyfikowanych Międzynarodowych Analityków Inwestycyjnych (ACIIA) przy współudziale Związku Maklerów i Doradców. Zapisywać można się do 26 stycznia.
Nowi kandydaci na brokerów ubezpieczeniowych podejść do egzaminu KNF mogą już 14 lutego. Zwykle Komisja organizuje kilka terminów w roku. Zdany egzamin uwiarygodnia sprzedającego polisy przed klientem