Hindenburg Research chwali się tym, że jego raporty doprowadziły do licznych dochodzeń prowadzonych przez regulatorów. W ich wyniku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) postawiła zarzuty oszustwa 65 osobom, Departament Sprawiedliwości USA oskarżył 24 ludzi a regulatorzy z innych krajów 7 ludzi. Ostatnimi spośród oskarżonych na podstawie raportów Hindenburg Research byli: amerykański influencer finansowy Aaron Wagner i jego wspólnik Michael Mains, którym oficjalnie przedstawiono zarzuty w listopadzie 2024 r. Hindenburg Research opisała podejrzane praktyki biznesowe ich firmy Wags Capital w sierpniu 2023 r.
Czytaj więcej
Uważany za sygnalistę rynku kapitałowego Nathaniel Anderson ogłosił zamknięcie Hindenburg Research, firmy, która w 2024 r. doprowadziła do krachu na akcjach LPP.
W które spółki uderzył Hindenburg?
Negatywnym bohaterem raportów Hindenburg Research był m.in. znany amerykański inwestor-aktywista Carl Icahan. Zarzucono mu, że zwodzi drobnych inwestorów ukrywając duże ryzykowne zadłużenie osobiste. W sierpniu 2024 r. Icahan został za to ukarany przez SEC. W ramach ugody zapłacił 2 mln USD grzywny.
W 2020 r. Hindenburg Research opublikował raport mówiący, że Nikola, producent półciężarówek elektrycznych, zwodził inwestorów co do osiągów technicznych swoich produktów. Spółka ta miała zostać przejęta przez General Motors. Jej prezes i zarazem założyciel Trevor Milton zrezygnował ze stanowiska w 10 dni po publikacji raportu Hindenburga, a w 2022 r. został skazany na 4 lata więzienia za oszustwa. Kurs akcji Nikoli przez ostatnie 5 lat spadł o 99 proc.
Raporty Hindenburga uderzały też w wiele chińskich spółek notowanych w USA. Na przykład, w grudniu 2018 r. Hindenburg ujawnił, że firma Yangtze River Port & Logistics, jako swoje główne źródło przychodu wskazała port, który nigdy nie istniał. Akcje tej chińskiej spółki załamały się o 99 proc. i zostały usunięte z giełdy Nasdaq.