Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.02.2025 23:34 Publikacja: 31.08.2022 21:00
Krzysztof Dąbrowiecki na czele SG w Polsce. Fot. mat. prasowe
Foto: Exclusive
Kończy się pewna epoka na polskim rynku kapitałowym. Krzysztof Walenczak przestaje pełnić funkcję dyrektora zarządzającego Societe Generale w Polsce. Stanowisko to piastował od 2012 r. Jego następcą od 1 września zostaje Krzysztof Dąbrowiecki.
Dąbrowiecki z branżą finansową związany jest od 25 lat. Karierę rozpoczynał jako trader w ING Banku Śląskim. Z Societe Generale związał się w 1998 r. Zajmował stanowiska związane z rynkami kapitałowymi i finansowymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2010 roku zarządzał i nadzorował działalność rynkową w polskim oddziale Societe Generale. Od 2017 roku nadzorował również działalność tradingową i produkty skarbowe w czterech spółkach zależnych Societe Generale – Komercni Banka w Czechach, BRD w Rumunii, Rosbank w Rosji oraz Societe Generale Maroko (od 2021 roku). Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, Krzysztof Dąbrowiecki „będzie kontynuował budowę zrównoważonej, rentownej i zdywersyfikowanej platformy bankowości hurtowej, obsługującej kompleksowo zarówno lokalnych, jak i globalnych klientów, mając na celu pełne wykorzystanie możliwości, jakie oferuje Polska i region Europy Środkowo-Wschodniej”. Będzie podlegał Denisowi Stas de Richelle, dyrektorowi pionu globalnej bankowości i usług doradczych na region CEEMEA.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jak wynika z badania exit poll, wybory w Niemczech wygrał blok CDU/CSU. Ugrupowanie Friedricha Merza zdobyło 28,5-29 proc. głosów, więc nie będzie mogło rządzić samodzielnie.
Warren Buffett nadal stroni od większych transakcji, chętniej pozbywa się akcji z portfela niż je kupuje, większość firm z jego grupy notuje spadek zysków, a gotówka bije rekordy.
Powiew optymizmu z przemysłu i rozczarowanie w usługach – tak można podsumować wstępne odczyty PMI za luty ze strefy euro oraz jej największych gospodarek: Niemiec i Francji.
Niemcy pójdą do urn wyborczych 23 lutego, wszystkie niemieckie partie składają więc różnorakie obietnice, w tym cięcia podatków, wyższe inwestycje publiczne i podwyżki emerytur w celu stymulowania wzrostu. Wszystkie wiążą się z dużymi kosztami.
Rozejm w konflikcie rosyjsko-ukraińskim mógłby pomóc europejskim gospodarkom i rynkom akcji. Skala pozytywnych skutków rynkowych byłaby jednak dużo mniejsza od zawirowań, które wywołał sam początek putinowskiej inwazji.
Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły w grudniu o 0,2 proc. w porównaniu z listopadem.
W 2024 r. zawarliśmy rekordowe umowy najmu. Biznes rozwija się dobrze, czynsze rosną. Analizujemy możliwość wcześniejszego rozpoczęcia wypłacania dywidend – mówi Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.
Plan zwiększenia wydatków na zbrojenia w Europie poprawił perspektywy sektora obronnego , co znalazło odzwierciedlenie w dynamicznie drożejących akcjach jego przedstawicieli. Głównymi beneficjentami są europejskie koncerny zbrojeniowe.
Sejm w piątek uchwalił nowelizację ustawy o rynku mocy, przewidującą możliwość przeprowadzenia dogrywkowych aukcji rynku mocy na rok 2029 i - jeśli będzie to potrzebne - na 2030. Pozwoli ona na powstanie elektrowni gazowych. Chodzi szczególnie o projekty elektrowni gazowej w Kozienicach (Enea) i w Gdańsku (Energa/Orlen).
Benefit Systems wyemituje do 1 mln niezabezpieczonych obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie.
Giełdowy producent aparatury kontrolno-pomiarowej przedstawił zaktualizowaną strategię rozwoju zwierającą cele finansowe na lata 2025-2027.
Spółki przetwarzające odpady widzą ogromny potencjał rozwoju, zwłaszcza że zazwyczaj nie brakuje im ani surowca, ani odpowiednich mocy. Wyzwaniem najczęściej są obowiązujące regulacje, nielegalne składowiska oraz rosnące koszty.
Na czele Kredobanku stanie Jakub Karnowski, ekonomista i menadżer z dużym doświadczeniem, były prezes m.in. Polskich Kolei Państwowych.
W 2024 roku magazynowa grupa ustanowiła rekord najmu mierząc wynajętą powierzchnią. Jesienią zebrała 300 mln euro na dalszą ekspansję w Polsce i w Niemczech. Jak długo jeszcze fundamenty pozwolą rosnąć? A otoczenie makroekonomiczne i geopolityczne? O tym powie Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas