Aktualizacja: 27.02.2017 01:08 Publikacja: 10.03.2011 08:22
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: ParkietNews
Piątkowe notowania na rynku Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,66 procent przy 984 milionów złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,70 procent przy aktywności większej niż 1,21 miliarda złotych.
Europejskie indeksy kończą tydzień mieszaną sesją. Na poszczególnych rynkach widać z jednej strony wciąż utrzymujący się optymizm, z drugiej natomiast presję realizacji zysków wobec mocnego całego tygodnia.
WIG20 od początku roku zyskał na wartości już ponad 8 proc. Poziom 2400 pkt jest na wyciągnięcie ręki giełdowych byków.
Czy WIG20 zaliczy szóstą z rzędu wzrostową sesję? Są ku temu realne przesłanki
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
Zadłużenie spółek w USA wciąż jest rekordowo niskie. Wskaźnik długu netto do EBITDA indeksu S&P 500 oscyluje wokół 1,5x, kiedy w latach 90. był prawie dwukrotnie wyższy.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się kosmetycznymi zmianami głównych indeksów. WIG20 zyskał 0,02 procent przy spadku indeksu szerokiego rynku WIG o 0,06 procent.
Programiści wracają na etat? Liczba zakładanych działalności gospodarczych w branży technologii informatycznych wyraźnie wyhamowała.
Stało się – ruchoma granica rozdzielająca rynek byka od niedźwiedzia zaczęła spadać. A sWIG80 zamknął kolejny miesiąc z ujemnym wynikiem.
Po sesji 29 października Żabka wejdzie do mWIG40. Na awans do WIG20 będzie musiała poczekać co najmniej do wiosny 2025 r.
Inflacja bazowa we wrześniu wyniosła w Polsce 4,3 proc. rok do roku - podał w środę Narodowy Bank Polski. To oznacza, że wyraźnie wzrosła względem sierpnia (3,7 proc.). Powróciła też do poziomu 4 proc. pierwszy raz od kwietnia i jest najwyższa od marca.
Analitycy Kearneya uznali, że na świecie lepiej wypadają tylko cztery państwa azjatyckie.
Niedawna głośna awaria systemów informatycznych nie tylko uwidoczniła kruchość systemów IT, ale też stanowiła bezcenne źródło wiedzy dla cyberprzestępców o reakcjach i zdolnościach firm do radzenia sobie z takimi kryzysami. To rodzi potężne ryzyko.
Sektor finansowy zwykle jako pierwszy sięga po nowe technologie, przekuwając je na coraz bardziej atrakcyjną ofertę dla klienta i swoje zyski. Ale kryją się też za tym spore, i wciąż dynamicznie rosnące, koszty - wynika z analizy "Parkietu".
Planowane przejęcie Comarchu przez fundusz CVC nie zaowocuje falą kolejnych wezwań na spółki technologiczne, ale na pewno zwiększy zainteresowanie krajowym sektorem IT. Może to wspierać wyceny spółek. Na które teraz warto postawić?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas