Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.03.2019 10:14 Publikacja: 20.03.2019 10:14
Niedawny przykład Wisły Kraków, która poprzez platformę BeesFund sprzedała akcje za 4 mln zł, zwiększając bazę akcjonariuszy o ponad 9 tys. w niecałe 24 godziny, pokazuje, że crowdinvesting, nazywany również crowdfundingiem udziałowym, może być świetnym sposobem na szybkie pozyskanie kapitału.
W naszym kraju działa kilka platform oferujących usługi crowdfundingu udziałowego, m.in. wspomniany BeesFund, a także FindFunds, Crowdway, FundedByMe czy CrowdConnect, który rozpoczął działalność pod koniec lutego. Łączna kwota zebrana przez firmy od początku działalności platform BeesFund, FindFunds i Crowdway to ponad 35 mln zł. Wszystko jednak wskazuje, że ten rok, także dzięki Wiśle, może okazać się przełomowy. Według prognoz zebrana kwota może znacznie przebić całą sumę z poprzednich lat.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– To historyczny moment dla polskiego rynku kapitałowego i symbol zaufania inwestorów do siły naszej gospodarki i potencjału polskich spółek – tak zdobycie przez indeks szerokiego rynku poziomu 100 tys. pkt skomentował Tomasz Bardziłowski, prezes GPW.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W czwartek WIG przebił pierwszy raz w historii poziom 100 tys. pkt. Wydarzenie to nie uszło uwadze m.in. ministrowi finansów, Andrzejowi Domańskiemu oraz przewodniczącemu KNF Jackowi Jastrzębskiemu.
24 kwietnia 2025 r. zapisał się złotymi zgłoskami na GPW. WIG po raz kolejny pobił historyczny rekord, ale po raz pierwszy w historii przebił poziom 100 tys. pkt.
Grupa Revolut zarobiła w minionym roku 1,4 mld dolarów. Liczba klientów na świecie wzrosła o 15 mln, a w Polsce – o 1 mln.
Po tąpnięciu notowań banków z początku kwietnia nie ma już śladu. To głównie efekt poprawy nastrojów inwestorów zagranicznych. Ale skoro tak, to trudno powiedzieć, co się może dziać dalej.
Podatek od nadmiarowych zysków banków to zły pomysł – powiedział w środę w czasie spotkania z dziennikarzami w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach szef resortu aktywów państwowych Jakub Jaworowski. Holding PZU? – To ciekawy kierunek – ocenił.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas