Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.09.2019 11:00 Publikacja: 11.09.2019 11:00
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Po fatalnym 2018 roku na rynku IPO wiele wskazuje, że bieżący rok będzie jeszcze gorszy pod względem giełdowych debiutów. Dlaczego obecnie przedsiębiorstwa tak niechętnie zmierzają na warszawski parkiet? Niestety, powodów nie brakuje. – Niskie wyceny, nadmierne regulacje, ryzyko wysokich kar oraz odsłanianie tajemnic konkurencji to główne argumenty za tym, żeby nie być spółką publiczną. O obecnym poziomie zniechęcenia świadczą chociażby plotki o organizowaniu „imprez" przez zarządy spółek z okazji wyjścia z rynku. Jak w takiej atmosferze można przekonać nowych emitentów? – wskazuje Michał Wojciechowski, ekspert rynku kapitałowego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Popyt na produkty dla służb mundurowych rośnie. Chce to wykorzystać Arlen. – Nie ograniczamy się wyłącznie do rynku polskiego – zapowiada prezes Andrzej Tabaczyński.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Odsetek europejskich spółek przeprowadzających IPO na macierzystych rynkach spadł do najniższego poziomu od dekady. Wielka Brytania oraz Unia Europejska starają się odwrócić ten niepokojący trend. Czy debiutanci przestaną uciekać za ocean?
Wiele funduszy private equity może w tym roku wykorzystać dobrą sytuację na rynku akcji do wprowadzenia spółek portfelowych na parkiety.
Ankietowani przez „Parkiet” analitycy i zarządzający zgodnie zakładają, że na starcie pierwszej sesji kurs medycznej spółki pójdzie w górę.
Przed giełdą kolejne nadzieje związane z IPO. Po niezbyt udanym debiucie Żabki przychodzi czas na Diagnostykę. Nadzieje powinny być mniejsze z uwagi na dużo mniejszą ofertę na rynku pierwotnym, a więc szanse na pobicie oczekiwań powinny być większe.
Oferta publiczna medycznej spółki cieszy się dużym zainteresowaniem. Cenę akcji ustalono na poziomie ceny maksymalnej, czyli 105 zł. To koniec złej passy debiutantów?
Agencja Rozwoju Przemysłu, Polimex Mostostal oraz Towarzystwo Finansowe Silesia przystępują do wspólnego projektu zakładającego wykorzystanie potencjału majątku Rafako. “Parkiet” na początku roku informował, że Ministerstwo Aktywów Państwowych szuka takiego rozwiązania.
Najwyżej od dwunastu miesięcy wyceniane są na warszawskiej giełdzie akcje Cyfrowego Polsatu, grupy kontrolowanej przez fundację TiVi Foundation założoną przez Zygmunta Solorza. Analitycy widzą kilka wyjaśnień.
Technologiczna firma z Wrocławia jest dziś najlepszą inwestycją na warszawskim parkiecie. Wsparciem dla kursu jest najnowsza rekomendacja DM BOŚ. Na ile wycenił akcje?
Giełdowy dystrybutor jednośladów i akcesoriów rowerowych Dadelo zamierza wdrożyć program motywacyjny, którego realizacja będzie uzależniona od osiągnięcia celów finansowych na lata 2025–2027.
Spadki na warszawskiej giełdzie robią się coraz większe. Przed godz. 13 WIG20 tracił ponad 5 proc. Coraz mocniej kolor czerwony świeci także na innych europejskich rynkach.
Największy bank w Polsce chce mieć co najmniej 20-proc. udział w bankowym finansowaniu transformacji energetycznej, która według ekspertów tylko do 2027 r. pochłonie nawet 400 mld zł.
Wysokie stopy, najdroższy w UE kredyt, brak programu wsparcia. Jak poradzili sobie Deweloperzy mieszkaniowi w pierwszych miesiącach roku i jakie mają ambicje?
Spółka chce umocnić pozycję na rynku produktów żelkowych i pochodnych, wprowadzając pianki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas