Aktualizacja: 23.03.2019 07:00 Publikacja: 23.03.2019 07:00
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP (z prawej), odebrał tytuł osobowości 25-lecia od Pawła Borysa, szefa PFR.
Foto: S.Mleczak
Mirosław Kachniewski, prezes SEG, odebrał statuetkę specjalną od wiceprezesa Gremi Media Jarosława Machockiego (z lewej).
Foto: S.Mleczak
Tytuł instytucji 25-lecia przyznaliśmy KDPW kierowanemu przez Macieja Trybuchowskiego.
Foto: S.Mleczak
Prezesem roku został szef PKN Orlen Daniel Obajtek. Statuetkę wręczył prezes GPW Marek Dietl
Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie
Nagrodę dla spółki roku z WIG20 odebrał Maciej Rapkiewicz, wiceprezes PZU. Statuetkę wręczył były szef GPW Jarosław Grzywiński .
Foto: S.Mleczak
Nagrodę dla spółki roku z mWIG40 odebrał Krzysztof Kostowski, prezes PlayWaya.
Foto: S.Mleczak
Nagrodę dla spółki roku z sWIG80 odebrał Michał Michalski, prezes Polenergii. Nagrodę wręczyła Małgorzata Rusewicz, prezes IGTE.
Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie
Kamil Bilczyński, wiceprezes The Farm 51, odebrał laur dla spółki roku z NewConnect.
Foto: S.Mleczak
Ten Square Games to debiutant roku. Laur odebrał Marcin Sadlej, partner w CC Group. Wręczyła go Aleksandra Defitowska, dyrektor w Wittchenie, partnerze gali.
Foto: S.Mleczak
Nagrodę dla towarzystwa funduszy odebrał Zbigniew Wójtowicz, prezes Investors TFI. Statuetkę wręczył Marcin Dyl (z prawej), szef Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Foto: S.Mleczak
Nagrodę dla domu maklerskiego odebrał Filip Paszke, dyrektor DM PKO BP. Statuetkę wręczył Maciej Trybuchowski (z prawej).
Foto: S.Mleczak
Tytuł ekonomisty roku przypadł Łukaszowi Tarnawie, głównemu ekonomiście Banku Ochrony Środowiska.
Foto: S.Mleczak
Poza statuetkami laureaci otrzymali upominki od partnera gali – firmy Wittchen. Nasza impreza to także część nieformalna, okazja do spotkań i wymiany rynkowych plotek. O dobre nastroje gości zadbał m.in. Chivas Regal.
Foto: S.Mleczak
Foto: S.Mleczak
Foto: S.Mleczak
Foto: S.Mleczak
Podczas gali zorganizowanej 21 marca w siedzibie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych redakcja „Parkietu” nagrodziła statuetkami Złotych Portfeli najlepsze na rynku fundusze i ich zarządzających. Zapraszamy na krótką relację z rozdania tych nagród.
W miniony czwartek w siedzibie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych redakcja „Parkietu” już po raz 30. rozdała statuetki Byki i Niedźwiedzie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia.
W czwartkowy wieczór przyjaciele rynku kapitałowego i „Parkietu” spotkali się w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na najbardziej byczej imprezie sezonu. Po raz 30. redakcja najstarszego dziennika gospodarczego przyznała Byki i Niedźwiedzie – nagradzając za działalność w 2023 r. najlepsze przedsiębiorstwa i menedżerów, którzy będą inspiracją i przykładem dla setek pozostałych emitentów. Po raz 19. wręczyliśmy Złote Portfele najskuteczniejszym zarządzającym powierzonym przez klientów kapitałem.
Podczas czwartkowej gali Byki i Niedźwiedzie wręczyliśmy statuetki za najlepsze wyniki wśród funduszy inwestycyjnych. Nagrody „Parkiet” przyznał w ośmiu kategoriach.
Przedsiębiorstwa w Polsce doświadczyły wzrostu kosztów działalności i musiały sobie z nimi radzić, często odkładając inwestycje w ICT. Czy ograniczając wydatki na ten cel firmy postępowały racjonalnie?
Przyznawane przez „Parkiet” statuetki trafiły do wyróżniających się na rynku menedżerów, ekspertów i instytucji. Przyznaliśmy też nagrodę specjalną dla osobowości rynku kapitałowego.
Już po raz 30. Redakcja „Parkietu”, najstarszego dziennika gospodarczego, przyznała nagrody Byki i Niedźwiedzie oraz Złote Portfele osobom i instytucjom, które najlepiej poradziły sobie na rynku – z korzyścią dla inwestorów.
Za nami kolejna edycja gry giełdowej „Parkietu”. Po czterech tygodniach pierwszego etapu oraz dogrywki dziesiątka najlepszych uczestników spotkała się w wielkim finale.
W środę na Sali Notowań GPW odbył się finał gry giełdowej „Parkietu”. Rynkowa zmienność znów zapewniła uczestnikom i obserwatorom dostatecznie dużo emocji.
Pierwsza, bardzo udana część środowej sesji niemal zadecydowała o układzie finałowej tabeli Parkiet Challenge, choć do końca rozgrywki nie zabrakło zmienności. Lider przez niemal całe popołudnie utrzymywał jednak bezpieczną przewagę.
"Parkiet" pozostaje najpopularniejszym medium dla inwestorów indywidualnych. Tak wynika z najnowszego Ogólnopolskiego Badania Inwestorów przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych,
Daron Acemoglu, Simon Johnson i James A. Robinson laureatami nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii, potocznie nazywanej „ekonomicznym Noblem”. Zostali wyróżnieni za badania nad tym, jak instytucje wpływają na dobrobyt.
We współczesnym świecie od dłuższego czasu dominują progresywne, technologiczne kierunki postępu i wprowadzania zmian, mających ludzi uszczęśliwić. To cyfryzacja, nieco już wypłowiała, big data, a ostatnio sztuczna inteligencja. Nie ma w tym nic złego, a wręcz są ogromny potencjał i możliwości. Ale nie należy zapominać o potencjale drzemiącym w koncepcjach mniej technokratycznych.
Daron Acemoglu, Simon Johnson i James A. Robinson laureatami nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii, potocznie nazywanej „ekonomicznym Noblem”. Zostali wyróżniali za badania nad tym, jak instytucje wpływają na dobrobyt.
Z początkiem sierpnia pracę w redakcji „Rzeczpospolitej” rozpocznie Maciej Miłosz. To ceniony autor materiałów z zakresu szeroko pojętej obronności oraz dotyczących przemysłu zbrojeniowego.
Z najnowszego raportu analityków Domu Maklerskiego BDM wynika, że akcje Enter Air są niedowartościowane. Dlatego utrzymali rekomendację „kupuj” wyznaczając cenę docelową na poziomie 69,50 zł.
Podmioty gospodarcze często narzekają (i często mają rację) na przeregulowanie, na nieżyciowe przepisy utrudniające prowadzenie działalności, na niepotrzebną biurokrację. Przyczyny tego zjawiska wynikają z pokusy zapobiegania różnym niekorzystnym zjawiskom poprzez wprowadzanie zakazów i nakazów oraz z braku systemu usuwania zanieczyszczeń regulacyjnych.
Krajowy rynek akcji znów osuwa się pod własnym ciężarem. Za oceanem rekord Nasdaqa, ale rośnie ryzyko korekty.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim przyniosła rozdanie o konsolidacyjnym charakterze i skończyła się skromnymi zmianami głównych indeksów.
Podstawową cechą sporu korporacyjnego jest to, że ryzyko jego wystąpienia jest rzeczą stałą. Różne w czasie może być tylko jego natężenie, co przekłada się na szansę wyprzedzającego wyłapania zbliżającego się zagrożenia.
Porozumienia akcjonariuszy to jedno z najbardziej kontrowersyjnych i złożonych zagadnień dotyczących obrotu akcjami na rynku regulowanym.
Europejskie indeksy kontynuują wczorajsze zawahanie i znów notują sesję bez wyraźnego trendu. CAC40 spada o niecałe 0,2%, DAX pozostaje blisko cen zamknięcia z poprzedniej sesji, a wyraźniejsze ruchy widać jedynie na szwajcarskim SMI (-0,2%) oraz brytyjskim FTSE 100 (-0,3%).
Przygotowanie transakcji biznesowej to proces wieloetapowy, który wymaga precyzyjnego planowania, uwzględnienia specyfiki każdej umowy oraz odpowiedniego zabezpieczenia interesów stron. W dobie globalizacji i wzrostu złożoności relacji gospodarczych nie ma miejsca na niedopatrzenia – każde niedociągnięcie może prowadzić do kosztownych sporów lub utraty zaufania między stronami.
Ustawa o ochronie sygnalistów nałożyła na średnie i duże podmioty szereg nowych obowiązków, w tym prowadzenia wewnętrznych postępowań wyjaśniających, które wymagają odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i narzędzi.
Na rynkach listopad przyniósł bardzo dużo zawirowań. Zwycięstwo Donalda Trumpa spowodowało mocny ruch na rynkach finansowych, objawiając tzw. “Trump Trade 2.0”.
NBP w październiku zakupił 7,5 ton złota i jego udział w rezerwach wynosi ponad 17,7 proc. - podał bank centralny.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Inflacja w Polsce w listopadzie wyniosła 4,7 proc. rok do roku – podał w piątek GUS. To oznacza rewizję w górę szybkiego szacunku sprzed dwóch tygodni (4,6 proc.). Ceny towarów wzrosły o 3,8 proc. rok do roku, a usług – o 7,2 proc.
Na rynku obligacji deweloperów duży ruch, a w samej mieszkaniówce czasy ciekawe. O perspektywach powie Waldemar Wasiluk, wiceprezes spółki Victoria Dom, której niedawno zatwierdzono prospekt o wartości aż 400 mln zł.
Indeks krajowych dużych spółek w piątkowe przedpołudnie traci 0,3 proc. przy około 5,5-proc. przecenie CD Projektu.
Europejski Bank Centralny obniża stopy o 25 punktów bazowych, podczas gdy niektóre źródła wskazywały, że członkowie preferowali większą obniżkę o 50 punktów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas