Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.10.2021 05:00 Publikacja: 01.10.2021 05:00
Foto: materiały prasowe
„Wyniki wciąż pozostają pod silnym wpływem stagnacji okresu zimowego. Na prezentowane w sprawozdaniu rezultaty mocno oddziałują także niekorzystne tendencje wywołane zamrożeniem rynku (głównie budownictwo kubaturowe) w 2020 r. z powodu pandemii, które wywołało spadek zamówień, kontraktów, stopnia wykorzystania maszyn i cen usług" – wyjaśnił zarząd Herkulesa.
Choć na powrót zysków do ubiegłorocznego poziomu trzeba jeszcze poczekać, to widać już pierwsze oznaki odrodzenia rynku. „W II kwartale 2021 r. zauważyliśmy stopniowy powrót do cenowych poziomów sprzed pandemii, ale w okresie kwiecień–czerwiec wciąż w branży dźwigowej obecny był duży udział kontraktów zawartych na niższych cenach w poprzednich miesiącach. Pozostałe działalności wypracowały wzrost sprzedaży i pozytywne wyniki, jednak ich wolumen nie wystarczył, by I półrocze zakończyć pozytywnym wynikiem na sprzedaży" – oznajmił zarząd.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Perspektywa cięć stóp pozytywnie wpływa na postrzeganie deweloperów mieszkaniowych przez rynek. Paliwem kolejnych wzrostów mogą być dane o sprzedaży za II kwartał – jeśli pokażą one poprawę.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Unibep jest jednym z czternastu graczy, którzy będą mogli się starać o kontrakty drogowe o łącznej wartości 2,3 mld zł netto.
W I kwartale 2025 r. deweloperzy uruchamiali relatywnie dużo projektów, mimo wciąż nie najlepszego otoczenia. Wyraźnie zwolnili jednak z tempem uzyskiwania pozwoleń. Co zmieni na rynku spodziewana obniżka stóp?
Wysokie stopy, najdroższy w UE kredyt, brak programu wsparcia. Jak poradzili sobie Deweloperzy mieszkaniowi w pierwszych miesiącach roku i jakie mają ambicje?
Papiery dewelopera na Catalyst są wciąż wyceniane z dyskontem, ale już nie tak mocnym, jak przed świętami. Przełomowych informacji brak, belgijska część grupy walczy o utrzymanie płynności.
Kontrolowana przez Skarb Państwa spółka poprawiła wyniki z działalności operacyjnej – mimo wpadki w Niemczech. Strata netto to głównie skutek aktualizacji wyceny portfela nieruchomości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas