Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.01.2019 05:05 Publikacja: 11.01.2019 05:05
Foto: Adobestock
Na koniec poprzedniego roku domy maklerskie prowadziły 1252,6 tys. kont. W porównaniu z listopadem 2018 r. oznacza to wzrost o ponad 2,5 tys. Nie licząc grudnia, liczba kont maklerskich spadała w każdym miesiącu poprzedniego roku. Najwięcej rachunków ubyło w styczniu (blisko 15 tys.), marcu (14,5 tys.), czerwcu (prawie 36 tys.) oraz w listopadzie, kiedy zlikwidowano 34 tys. kont.
Za lepszy grudzień 2018 r. odpowiada kilka instytucji. Najwięcej nowych rachunków otworzył w tym miesiącu DM Banku Handlowego (ponad 4,6 tys.) oraz BM mBanku (984 nowe rachunki). Największy spadek zanotowało z kolei BM Alior Banku, DM PKO BP oraz Centralny Dom Maklerski Pekao.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Handel akcjami na warszawskiej giełdzie rozkwitł na dobre. Marzec przyniósł rekordowe obroty na głównym rynku. Ponad 60 proc. z nich przeszło przez ręce zagranicznych brokerów.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Mimo, że XTB planuje w tym roku znaczący wzrost wydatków na marketing, to jak przekonuje Omar Arnaout, prezes spółki, nie jest to przeszkodą w wypłacie dywidendy.
Firma XTB odkryła karty. Zarząd spółki rekomenduje, aby dywidenda w tym roku wyniosła 5,45 zł na akcję.
Nowa odsłona usługi doradztwa inwestycyjnego, rozwój wealth management, większe otwarcie się na średnie spółki, a co się z tym wiąże także wzmocnienia kadrowe – to główne plany biura maklerskiego z grupy PKO BP, którym dowodzi Samer Masri.
Podczas 25. edycji konferencji Izby Domów Maklerskich w Bukowinie Tatrzańskiej rozmawialiśmy z Arturem Trunowiczem, dyrektorem pionu rynku kapitałowego w Asseco Poland. Strategicznym parterem medialnym konferencji była Gazeta Giełdy i Inwestorów "Parkiet" oraz Rzeczpospolita.
W Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się 25. edycja konferencji Izby Domów Maklerskiej. Z jej szefem, Waldemarem Markiewiczem, rozmawialiśmy o wyzwaniach stojących przed rynkiem kapitałowym. Strategicznym partnerem medialnym wydarzenia była Gazeta Giełdy i Inwestorów "Parkiet" oraz Rzeczpospolita.
Handel akcjami na warszawskiej giełdzie rozkwitł na dobre. Marzec przyniósł rekordowe obroty na głównym rynku. Ponad 60 proc. z nich przeszło przez ręce zagranicznych brokerów.
Przez 30 lat w Polsce udało się zbudować giełdę, która jest regionalnym liderem i punktem odniesienia. Jednak ciągle nie zajmuje należnego jej miejsca w gospodarce.
Branża ma duże doświadczenie w rozpoznawaniu preferencji klientów, ale trzeba pamiętać, że oczekiwania inwestorów cały czas się zmieniają – mówi Tomasz Bilczyński, kierownik działu brokerskiego w Accenture.
W poniedziałek na dobre ruszyła jubileuszowa konferencja szerokiego środowiska polskiego rynku kapitałowego, organizowana co roku przez Izbę Domów Maklerskich. Wygląda na to, że potrzeby zmian widzą wszyscy, w tym politycy i nadzór.
Brak działań biur maklerskich w celu dopasowania oferty do oczekiwań klientów może prowadzić do marginalizacji części rynku – uważa Tomasz Bilczyński, Brokerage Business Lead, Accenture.
Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę Accenture i Uniwersytet Warszawski, jedynie 41 proc. inwestorów uważa, że biura maklerskie rozumieją ich potrzeby. Pole do poprawy jest na wielu płaszczyznach.
Marek Kozłowski dołączył do zespołu XTB, obejmując nowe stanowisko brand director. Będzie on odpowiedzialny za zarządzanie marką XTB na globalnych rynkach.
Inwestorzy giełdowi w największym stopniu wykorzystują zalety kont emerytalnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas