Przypomnijmy: dwa lata temu historia Joanny zatytułowana była "W podróży". I faktycznie - początki kariery to m.in. praktyki studenckie w Fordzie w... Wenezueli i w ING w Amsterdamie. - Zawsze marzyłam o podróżach. Mając 5 lat chciałam zostać archeologiem albo stewardesą! - stwierdziła wtedy Joanna Krombholz-Zabielska.
Cztery lata temu trafiła do Citibanku. - Kiedy tu przychodziłam, bank kojarzył mi się z panią, która siedzi w kasie i wypłaca pieniądze - wspomina. - Teraz widzę, że to nie tak. Wspaniałe w bankowości jest to, że tu można samemu od zera stworzyć nowy produkt. Absolwent ekonomii, zarządzania czy marketingu w firmie produkcyjnej zazwyczaj zajmuje się strategią marketingową czy sprzedażą produktu. W banku może także stworzyć produkt: decyduje o doborze składników i odpowiada za każdy etap cyklu "produkcyjnego".
Program Rozwoju Przyszłej Kadry Kierowniczej w Banku Handlowym trwa dwa lata, w tym okresie młody adept bankowości 3 lub 4 razy zmienia departament, by lepiej poznać całą firmę. Joanna rozpoczęła pracę w Departamencie Zarządzania Środkami Finansowymi i Finansowania Handlu jako Kierownik ds. Produktu - karty Visa Business. Tworzyła dokumentację prawną, szkoliła sprzedawców z nowego produktu, wspierała ich podczas kontaktów z klientami.
Kolejnym krokiem był Departament Bankowości Inwestycyjnej i Rynków Kapitałowych. - Brałam udział w organizowaniu kredytów konsorcjalnych, potem zajmowałam się emisjami papierów wartościowych - wspomina Joanna.
Dalej był dział Strategii i Projektów Specjalnych (szacowanie wielkości rynku usług finansowych, planowanie przychodów Citibanku na najbliższe 5 lat itp). - Wtedy też zostałam zaangażowana w przygotowania do fuzji Citibanku z Bankiem Handlowym, a następnie weszłam w skład zespołu pracującego nad tym zadaniem w Biurze Integracji - mówi Joanna. - Byłam koordynatorem grup, które pracowały nad poszczególnymi elementami integracji obu banków.