Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.08.2017 11:50 Publikacja: 07.08.2017 06:22
Michał Krupiński z p.o. prezesa Banku Pekao
Foto: materiały prasowe
Panie Prezesie, rozmawiamy po prezentacji wyników. Bank pokazał dwucyfrowe wzrosty kredytów detalicznych, jednak korporacje rosną zdecydowanie wolniej . Jakie są więc oczekiwania Banku, co do następnej połowy roku w kredytach korporacyjnych, spodziewacie się odbicia w inwestycjach?
Ze względu na naszą wiodąca pozycję w finasowaniu poszczególnych sektorów gospodarki np. sektor publiczny, infrastruktura, sektor nieruchomościowy jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na wzrost inwestycji. Te wyjątkowe kompetencje banku z zakresu bankowości korporacyjnej powodują, że jeżeli przyjrzymy się wynikom Pekao w okresie wzrostu inwestycji, to widzimy, że dobra koniunktura wyjątkowo nam służy. Tego wzrostu inwestycji oczekujemy w 2018 r. Oczywiście pracujemy, nad tym aby pobudzić wzrost kredytów i innych produktów dla klientów korporacyjnych również w tym roku, nie mniej jednak odczuwalny wzrost inwestycji przedsiębiorstw według naszych prognoz pojawi się w przyszłym roku. Równocześnie wzmacniamy kompetencje jeśli chodzi o finansowanie firm. Chcemy tutaj pozytywnie zaskoczyć jeśli chodzi o produkty, nasze podejście oraz łatwość procesu po naszej stronie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dekadę temu banki stały na pozycji wygranych w kwestii kredytów frankowych. Dziś konsumenci z łatwością pokonują największe instytucje.
We władzach giełdowych spółek finansowych jest za mało kobiet. Czy wiceprezesi mężczyźni zostaną zwolnieni, za to rosną szanse kobiet na awans wewnątrz organizacji?
Mimo rekordowych zysków banki podnoszą ceny swoich usług. Przyczyną rosnące koszty.
Zysk netto banków urósl do końca listopada ubiegłego roku aż o 44 proc. w skali roku, sięgając 39,8 mld zł. To w dużej mierze zasługa wysokich zarobków na odsetkach.
Potrzeba jeszcze trochę czasu i przygotowań, więc pierwszych kredytów hipotecznych z nowym wskaźnikiem referencyjnym można spodziewać się w drugiej połowie 2025 r. Ale można się już zastanowić, czy będą one tańsze.
W piątek KNF jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Michała Bolesławskiego na prezesa zarządu ING BSK.
Złoty o poranku notował niewielkie zmiany. Rynki żyją dzisiaj odczytami dotyczącymi inflacji.
Mocne zachowanie akcji Dino wspiera notowania indeksu WIG20. Rynek czeka jednak na dane dotyczące amerykańskiej inflacji.
Przed inwestorami kluczowa sesja tygodnia, w której rynek pozna najnowsze dane CPI z USA.
Słabnąca sprzedaż, zamieszanie z potencjalnymi programami pomocy, wciąż wysokie stopy procentowe, zmiany prawne – ostatni czas na rynku mieszkaniowym jest dość burzliwy. Wydawałoby się, że w takich okolicznościach deweloperzy powinni podchodzić ostrożnie do kolejnych inwestycji. Sytuacja jest jednak zgoła odmienna.
Dekadę temu banki stały na pozycji wygranych w kwestii kredytów frankowych. Dziś konsumenci z łatwością pokonują największe instytucje.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,75 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,61 procent.
Korekta na Wall Street wydaje się być bardzo niezdecydowana. Pomimo strat na wczorajszym otwarciu, amerykańskie indeksy zamknęły sesję na zielono, utrzymując pozytywne momentum aż do dzisiejszego otwarcia.
Inwestorzy nadal przyglądają się amerykańskiemu rynkowi akcji i obligacji. Poniedziałkowe odreagowanie nie przyciągnęło kolejnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas