Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 15.01.2025 13:37 Publikacja: 03.07.2023 21:00
Foto: AdobeStock
Koniec czerwca przyniósł spore transakcje kapitałowe w spółki infrastrukturalne. Hiszpańska grupa Cellnex zdecydowała się na realizację opcji zakupu pozostałych 30 proc. udziałów w spółce wieżowej OnTower Poland, zawiadującej masztami P4 (Play). Za 510 mln euro (2,27 mld zł) Cellnex odkupił ten pakiet od Grupy Iliad, właściciela Playa, i ma już 100 proc. w OnTower Poland. Za udziały te zapłacił w sumie 6,6 mld zł.
Według naszych informacji przy okazji zakupu reszty udziałów w OnTower miał się pojawić nowy inwestor w tej spółce. – Cellnex rozważa scenariusze, w których mniejszościowe udziały w europejskich spółkach zależnych mogłyby być oferowane partnerom finansowym. Zatem zakup 30 proc. udziałów od Iliad może być postrzegane jako stan pośredni, który może prowadzić do sprzedaży udziałów mniejszościowych w spółkach zależnych Cellnex w 12 krajach europejskich, w których prowadzi działalność – poinformowało w odpowiedzi na nasze pytanie biuro prasowe Cellneksu w Polsce.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Grupa mniejszościowych akcjonariuszy rozpoczęła prace nad utworzeniem porozumienia. Chcą powołania rewidenta ds. szczególnych. Czy będą mieć poparcie funduszy?
Akcje Orange Polska przed publikacją nowej strategii szorują po dnie. Analitycy szukają powodów na rynkach obligacji, Hiszpanii i samym biznesie telekomu.
Grupa mniejszościowych akcjonariuszy rozpoczęła prace nad powołaniem porozumienia, które docelowo ma posiadać 5 proc. w kapitale. Chcą powołania rewidenta ds. szczególnych.
Grupa Cyfrowy Polsat podjęła decyzję, że w tzw. drugiej aukcji 5G będzie starać się o jeden blok – dowiaduje się „Parkiet”.
Studio szuka oszczędności. Pracę może stracić nawet 28 proc. zatrudnionych w grupie.
Creotech Instruments zawarł kolejną umowę z Europejską Agencją Kosmiczną na realizację projektu będącego częścią misji kosmicznej polegającej na wykrywaniu tzw. śmieci kosmicznych z orbity okołoziemskiej.
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2023 roku. Tylko jeden duży telekom miał dodatni wynik.
Cyfrowy Polsat zapłaci za pasmo 700/800 MHz najmniej, a to, że nie dla każdego będzie „po równo”, podbije cenę jednego bloku nawet do 463 mln zł. Taki scenariusz najważniejszego wydarzenia w branży telekomunikacyjnej w 2025 r. rozgrywa rynek kapitałowy.
Wystawiona na sprzedaż Nexera może przyciągnąć zainteresowanie m.in. Orange Polska i rozpocząć falę większych transakcji fuzji i przejęć w tym nowym sektorze rynku telekomunikacyjnego.
Obniżki stóp procentowych, zyski ze sprzedaży energii i efekt automatycznych podwyżek cen usług telekomunikacyjnych to główne motory poprawy rezultatów sektora, na które zwracają uwagę inwestorów analitycy.
12 stanowisk w wymaganej formie i czasie, jedno po terminie, dwa bez formy pisemnej. Wysyp pomysłów na ceny wywoławcze. Czytamy pisma do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w przeddzień aukcji częstotliwości 700/800 MHz.
Organizator aukcji pasma 700 i 800 MHz podtrzymał, że ruszy ona 8 listopada. Głos na temat projektu dała... izba producentów sprzętu medycznego.
Operatorzy sieci mobilnych zgłosili kolejowej spółce, że byliby zainteresowani skorzystaniem z 30 lokalizacji, w których ma ona swoje maszty. Rozmowy nie są łatwe ze względu na to, że pieniądze na system łączności dla kolei dała Unia Europejska.
Uwagi operatorów i organizacji do projektu Urzędu Komunikacji Elektronicznej sprowadzają się do cen za pasmo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas