Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.02.2022 05:00 Publikacja: 11.02.2022 05:00
Foto: Adobestock
Po prawie miesiącu od ogłoszenia transakcji, w której fundusz Alinda Capital Partners zamierza sprzedać największą w Polsce sieć nadajników transmitujących sygnał radiowo telewizyjny – Emitela – wniosek w tej sprawie pojawił się w urzędzie antymonopolowym. Także Komisja Europejska otrzymała w końcu wniosek P4, operatora sieci Play, o zgodę na przejęcie telewizji kablowej UPC Polska.
Wniosek o zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Emitela (za około 1,9 mld zł) złożyła zarejestrowana w Londynie firma Cordiant Digital Holdings One. Jak wynika z rejestru wniosków uzupełnionego przez urząd, pismo wpłynęło 2 lutego (zamiar przejęcia został ogłoszony 5 stycznia). CDH One jest spółką holdingową w całości należącą do Cordiant Digital Infrastructure z siedzibą w St. Peter Port na wyspie Guernsey. Z kolei CDIL jest zarządzana przez Cordiant Capital z siedzibą w Montrealu. Jak zaznaczono na stronie UOKiK, CDIL inwestuje w operacyjne aktywa infrastruktury cyfrowej, koncentrując się głównie na centrach danych, wieżach telefonii komórkowej/nadawczych oraz sieciach światłowodowych. Jeśli przejęcie nie wzbudzi niepokoju UOKiK co do wpływu na konkurencję rynkową, to można się spodziewać decyzji urzędu po 30 dniach od złożenia wniosku. Bardziej skomplikowane sprawy, np. wymagające badania rynku, przechodzą do tzw. drugiej fazy, która może zajmować 120 dni. W podsumowaniu transakcji rozpatrzonych w ub.r. UOKiK podał, że zdecydowana większość – 287 – rozstrzygnął po pierwszym etapie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Już wiadomo kto jest nabywcą Orange Energia, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i fotowoltaiką.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze od zeszłorocznych. - Wierzymy, że ten rok będzie dla spółki niesamowity - powiedział prezes Przemysław Marszał. Jak zmiany w strategii oceniają analitycy?
Na rynku jest nowa maksymalna wycena akcji telekomunikacyjno-medialnej grupy . Analityk przeszacował jej zyski z powodu gołębiego nastawienia Rady Polityki Pieniężnej.
Zysk operacyjny i netto Orange Polska w pierwszym kwartale 2025 r. były niższe niż spodziewali się analitycy ankietowani przez „Parkiet”. Zarząd podtrzymał prognozy na cały rok. Jest bliski sprzedaży energetycznej spółki.
Udowodniliśmy, że potrafimy rosnąć samodzielnie. Nasze plany pokazują, że ten wzrost wcale nie musi zmaleć. Jeżeli ktokolwiek byłby nami zainteresowany, musi pokazać to albo w wycenie, albo w perspektywach wzrostu – mówi Robert Tomaszewski, prezes Compu.
Robert Tomaszewski, prezes Compu, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas