Żałuję, że musieliśmy zdecydować się na sprzedaż akcji Netii właśnie w tym momencie. Moim zdaniem, spółka ma nadal duży potencjał – powiedział w rozmowie z „Parkietem” Constantine Gonticas, zarządzający w funduszu Novator. Wskazywał na brak zadłużenia Netii, gotówkę w kasie i możliwość udziału w konsolidacji rynku telekomunikacyjnego.
[srodtytul]Otwarcie o stratach [/srodtytul]
Fundusz, nie doczekawszy chwili, gdy strategia Netii zaowocuje stabilnymi zyskami operacyjnymi i netto, tydzień temu w transakcjach pakietowych sprzedał blisko 31 proc. akcji alternatywnego operatora po 2,5 zł, uzyskując w sumie około 295 mln zł. Novator poinformował o tym w połowie ubiegłego tygodnia.
Gonticas otwarcie przyznał, że fundusz private equity sprzedał akcje Netii ze stratą. – Sądzę, że wynik, jaki udało nam się osiągnąć, jest i tak dobry, jeśli wziąć pod uwagę zachowanie indeksów w Warszawie i zachowanie rynków światowych – mówił Gonticas.
Według niego, Novator zaczął aktywnie szukać kupca na papiery Netii we wrześniu ubiegłego roku wraz z wybuchem kryzysu na rynkach finansowych, w tym w Islandii, rodzimym rynku Thora Bjorgolfssona, właściciela Novatora.