Jak podaje Asseco, projekt obejmuje rozwój i eksploatację systemu informatycznego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, który jest wykorzystywany do obsługi świadczeń emerytalno-rentowych rolników. Dzięki temu KRUS będzie mógł kontynuować, m.in. terminową wypłatę świadczeń i obsługę wniosków oraz dostosowywać swoje procesy do zmian w przepisach prawnych. Czas trwania umowy to 4 lata.
- Będziemy obsługiwać system centralny KRUS, wykorzystywany przez 1,4 tys. pracowników z 47 lokalizacji – powiedział, cytowany w komunikacie, Andrzej Dopierała, wiceprezes Asseco Poland. Dodał, że zadaniem, które grupa ma zrealizować, jest nie tylko utrzymanie systemu, ale także jego rozwój. - Nasi specjaliści będą odpowiedzialni m.in. za zapewnienie, uruchomienie i administrację dwóch ośrodków obliczeniowych, jak również modyfikację systemu, tak aby spełniał on oczekiwania KRUS oraz był dostosowywany do zmian prawnych – dodał. Asseco podkreśla, że dodatkowo uruchomiony zostanie system w wersji usługowej, zintegrowanej z platformą Workflow. Platforma usprawnia przetwarzanie i przepływ danych, jak również integruje systemy dziedzinowe używane przez KRUS do obsługi ubezpieczeń, świadczeń oraz do zarządzania obiegiem dokumentów i archiwizacji. Twórcą systemu Farmer jest należąca do grupy Asseco spółka ZETO Bydgoszcz.
W tym roku akcje Asseco radzą sobie lepiej niż rynek. Niedawno spółka informowała o sfinalizowaniu dużego przedsięwzięcia w grupie Tauron : zakończył się proces migracji bazy danych do centralnego systemu bilingowego. Głównym celem projektu była centralizacja systemów bilingowych dla klientów masowych. W ramach wdrożenia zmigrowano dane 4,4 mln klientów wraz z trzyletnią historią z 12 rozproszonych systemów źródłowych do centralnego systemu. Jego zakres funkcjonalny obejmuje wszystkie procesy związane z obsługą klienta, w tym m.in. umowy, rozliczenia, finanse, windykację, raportowanie oraz współpracę z elektronicznym Biurem Obsługi Klienta. Projekt trwał od sierpnia 2012 r. do maja 2015 r. Jak podkreślał zarząd Asseco, podczas realizacji każdej transzy do systemu dodawanych było średnio kilkuset nowych użytkowników rozsianych w kilkunastu lokalizacjach, dziesiątki drukarek oraz ogromna liczba końcówek terminalowych i profili uprawnień.