Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.08.2020 05:00 Publikacja: 01.08.2020 05:00
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
– Chodzi o nieprzekazanie raportu kwartalnego w terminie określonym przepisami – poinformowało nas biuro prasowe GPW. Komunikat w tej sprawie w piątek opublikowała też Komisja. Podkreśliła, że spółki obowiązane były do przekazania raportów za I kwartał do 29 lipca (po uwzględnieniu dodatkowego okresu 60 dni, jakie dostały z uwagi na pandemię).
Sytuacja jest ciekawa. Gaming Factory podkreśla, że podlega przepisom rozporządzenia ministra finansów (w sprawie informacji bieżących i okresowych) dopiero od dnia złożenia wniosku o dopuszczenie akcji oraz praw do akcji do obrotu, czyli od 10 lipca. „Powyższe podstawy nie nakładały na spółkę obowiązku publikacji raportu za I kwartał 2020 r." – napisał zarząd Gaming Factory w oświadczeniu. Odniósł się też do przedłużonego z uwagi na pandemię terminu. W jego ocenie dotyczy on emitentów, dla których obowiązywał pierwotny termin. Nie zamierza jednak wojować z nadzorcą.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najwyżej od dwunastu miesięcy wyceniane są na warszawskiej giełdzie akcje Cyfrowego Polsatu, grupy kontrolowanej przez fundację TiVi Foundation założoną przez Zygmunta Solorza. Analitycy widzą kilka wyjaśnień.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Technologiczna firma z Wrocławia jest dziś najlepszą inwestycją na warszawskim parkiecie. Wsparciem dla kursu jest najnowsza rekomendacja DM BOŚ. Na ile wycenił akcje?
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła liczba przeniesionych numerów w Polsce. Zwycięzca jest znowu jeden.
Mimo widocznej w 2024 r. fali podwyżek cen za dostęp do platform streamingowych korzystanie z nich wzrosło. Dlaczego?
Oferta na akcje Brand24 nie powiodła się. Oferta WPH na akcje Legimi udała się w połowie. Mniejszościowi akcjonariusze liczą na więcej.
Technologiczna spółka ma umowę z Rabobankiem. – Ten kontrakt oraz ostatnie projekty z bankami z listy Fortune 500 wydają się potwierdzać zwrotny moment w komercjalizacji naszej platformy - mówi prezes Paweł Wieczyński.
Wczoraj w rejestrze było 20 krótkich pozycji, w tym jedna nowa na Asseco Poland. Dziś są już 22. Doszły PKO BP oraz Lubawa.
Stanowisko Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące wykorzystania copy tradingu przy świadczeniu usług maklerskich wzbudziło spore zainteresowanie i liczne dyskusje uczestników rynku finansowego. Z jednej strony mówi się o ochronie inwestorów, z drugiej o potencjalnym hamowaniu innowacji.
Spółka twierdzi, że jest bliżej wyjścia z giełdy. Analiza zeszłorocznego stanowiska KNF pozwala jednak stwierdzić, że piłka jest wciąż w grze.
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Producent gier pozytywnie zaskoczył wynikami za 2024 r. Pretekstem do realizacji zysków stała się jednak informacja o terminie premiery czwartej części „Wiedźmina”. Odbędzie się po 2026 r.
Zarząd zarekomenduje wypłatę ponad 100 mln zł dla akcjonariuszy. To oznacza stopę dywidendy przekraczającą 17 proc. Biznes studia, po kilku trudnych latach, wychodzi na prostą.
Postępująca transformacja cyfrowa oraz inwestycje z unijnych funduszy będą napędzać w tym roku popyt na sprzęt IT i elektronikę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas