Czy zbliżające się sympozjum w Jackson Hole może namieszać na rynkach?
Czy Fed jest jeszcze w stanie czymś zaskoczyć?
Jakie perspektywy rysują się przed dolarem?
Jakie poziomy możemy zobaczyć w najbliższych miesiącach w przypadku pary EUR/USD?
Aktualizacja: 02.04.2025 06:17 Publikacja: 22.08.2023 10:49
Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ
Foto: materiały prasowe
Czy zbliżające się sympozjum w Jackson Hole może namieszać na rynkach?
Czy Fed jest jeszcze w stanie czymś zaskoczyć?
Jakie perspektywy rysują się przed dolarem?
Jakie poziomy możemy zobaczyć w najbliższych miesiącach w przypadku pary EUR/USD?
Euro prawdziwe problemy ma dopiero przed sobą?
Czy funt może być dobrym pomysłem na kolejne miesiące?
Czy i kiedy odbije jen?
Co ze złotym? To dopiero początek jego słabości?
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
We wtorek w Parkiet TV podsumujemy I kwartał na rynku walutowym i oczywiście zastanawiamy się, co mogą przynieść kolejne miesiące. Gościem Przemysława Tychmanowicza jest Marek Rogalski, analityk DM BOŚ. Rozmawiamy o dolarze, złotym, jenie oraz franku szwajcarskim. Naszego gościa pytamy m.in.:
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00
Indeks WIG jest o krok od przebicia psychologicznego poziomu 100 tys. pkt. Czy uda się go w końcu zdobyć? A jeśli tak, to co dalej czeka nasz rynek? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ. Zapytamy go m.in.:
Czy inwestycje w luksus mogą być alternatywą dla złota, bezpieczna przystanią w czasach napięć? To pytanie jest całkiem na miejscu, bo rynek dóbr luksusowych urósł w ubiegłym roku aż o... jedną czwartą, o 24,6 proc. obliczył KPMG w swoim raporcie z rynku luksusu. Najsilniejszym motorem rozwoju są - samochody z półki premium i luksusowych, które wzrosły rok do rok aż o blisko 35 proc. do 36 mld zł
Indeksy na warszawskiej giełdzie śrubują rekordy. Czy przekonały one już największych sceptyków? Gościem Przemysława Tychmanowicza w środowym programie Prosto z Parkietu był Daniel Kostecki, analityk CMC Markets. Naszego gościa pytaliśmy m.in.:
Kamil Stolarski, szef zespołu analiz giełdowych w Santander Banku, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Ekonomiści obawiają się, że Trump zada światowej gospodarce cios, po którym będziemy mieli kryzys. Inwestorzy starają się szykować na najgorsze, ale mają cichą nadzieję, że konflikt handlowy nie będzie aż tak ostry.
Polityka gospodarcza amerykańskiego prezydenta osłabi globalny przemysł motoryzacyjny.
– Optymizm inwestorów, który pchał w górę indeksy w I kwartale, zaczyna gasnąć – uważa Marcin Materna, dyrektor departamentu analiz w BM Banku Millennium.
Mimo że w środę jest „dzień wyzwolenia”, to wciąż jest bardzo dużo niewiadomych. To szkodzi rynkom, ale przede wszystkim też biznesowi. Widzę jednak przestrzeń do tego, aby dolar odreagował ostatnią słabość – mówi Marek Rogalski, analityk DM BOŚ.
Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej. Kontynuujemy budowę elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Porozumienie ma być teraz bardziej korzystne dla Polski.
Udział dolara spadł do 57,8 proc. całkowitych rezerw walutowych na koniec 2024 r., najniżej od 1994 r., o 7,3 p. proc. w ciągu 10 lat, ponieważ banki centralne dywersyfikują zasoby, inwestując w aktywa denominowane w walutach innych niż dolar oraz w złoto.
Rynki okryła mgła niepokoju związanego za zapowiedzianymi przez Trumpa podwyżkami ceł, które mają objąć niemal wszystkie kraje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas